Вкриває крилами Україну. У Миколаєві з'явився мурал "Птиця-захисниця"

Вкриває крилами Україну. У Миколаєві з'явився мурал "Птиця-захисниця"

Вкриває крилами Україну. У Миколаєві з'явився мурал "Птиця-захисниця"
Дмитро та Альона на фоні муралу "Птиця-захисниця". Фото: Назарій Рубаняк

У Миколаєві з'явився новий мурал: на стіні однієї з будівель міста зображено яскраву птаху, яка крилами огортає Україну. Робота входить до циклу оберегових малюнків миколаївських муралістів Альони Мартинової та Дмитра Слепухи.

Чотири райони Миколаєва — чотири мурали. Такий задум у художників. "Птиця-захисниця" друга робота циклу малюнків-оберегів. Ширина муралу приблизно три з половиною метри, висота — чотири з половиною. Фарби та інші матеріали художники купують за власні гроші, час від часу допомагають жителі Миколаєва.

Вкриває крилами Україну. У Миколаєві з'явився новий мурал "Птиця-захисниця"
Мурал "Птиця-захисниця". Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Над цією роботою художники працювали тиждень. На муралі поруч з птахою зображено чотири слов'янські символи-обереги: валькіріяСлов'янський оберіг Валькірія вважається символом честі, мудрості, благородства і справедливості, рубежникСимвол мудрості, лідерських якостей, алатирСимвол слов 'ян, що об' єднує єдність чоловічого і жіночого та символ роду.

"Наші предки їх використовували, жінки в тому числі. Вони наділяли воїнів якимись рушниками з нашою українсько-слов'янською символікою. Якщо ми не можемо видати всім нашим воїнам рушники з вишитою обереговою символікою, то можна розмістити цю символіку на стінах нашого міста, щоб вона оберігала і жителів нашого міста, і тих самих воїнів", — говорить Альона Мартинова.

Вкриває крилами Україну. У Миколаєві з'явився новий мурал "Птиця-захисниця"
Дмитро та Альона на фоні муралу. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

В планах художників зробити ще два малюнки із циклу оберегових муралів. Також Дмитро наразі працює ще над одним малюнком, автором ідеї якого є його батько.

Що відомо

Художники-муралісти Олена Мартинова та Дмитро Слепуха створили новий мурал у Миколаєві. На ньому зображена велика риба, яка несе на собі основні пам'ятки міста. Стінопис розташований біля Варварівського мосту на вулиці Великій Морській. Це перша робота з циклу оберегових малюнків.

Читайте також

Вакцинальна кампанія проти COVID-19: що змінилось та які вакцини є на Миколаївщині

У Миколаєві "Центр захисту тварин" спільно із зоозахисниками евакуюють домашніх улюбленців з міста та області

Живий коридор для героїв. У Вознесенську, що на Миколаївщині, вшанували пам'ять загиблих воїнів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок