Миколаївські мурали — символ незламності міста

Миколаївські мурали — символ незламності міста

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Художник-мураліст Дмитро Слепуха працює над муралом "Скарбниці нашого міста". Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну миколаївські та художники з інших міст створили у Миколаєві з десяток муралів. Пейзажі, фантастичні тварини та українські народні мотиви прикрашають стіни міста.

Кореспонденти Суспільного зібрали фотопідбірку муралів, які нині стали символом незламності миколаївців.

"Вільне місто. Вільна Україна" — так художники Дмитро Слепуха та Альона Мартинова підписали мурал "Скарбниці нашого міста". Стінопис презентували 29 серпня. Основа композиції — синій кит, який тримає на спині пам'ятки Миколаєва, зокрема вежу Шухова, Адміралтейство, миколаївську телевежу, обсерваторію тощо.

мурали
Мурал "Скарбниці нашого міста". Стінопис розташований біля Варварівського мосту, на вулиці Великій Морській. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Також художники-муралісти Дмитро Слепуха та Альона Мартинова намалювали мурал на стіні одного з будинків у центрі Миколаєва. Це кішка на фоні патріотичної символіки. Висота малюнку близько 15 метрів, ширина — чотири. Працювали над зображенням тиждень. Назвали мурал "Киця-захисниця".

мурали
Мурал "Киця-захисниця". Стінопис розташований на вулиці Декабристів. Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

На початку листопада в Миколаєві з'явився ще один мурал — подарунок від одеських художників LBWS CAT. На стінописі традиційний персонаж митців — кіт, який закопує у землю Кремль. На муралі напис: "Сміття має бути прибране!".

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Мурал "Сміття має бути прибране!" від одеських художників. Фото: LBWS CAT/Telegram

Ще один символічний мурал з'явився на паркані дитячої спортивної школи, неподалік від будинку, де з-під завалів витягли 11-річного хлопчика. Дитина померла у лікарні. На муралі зображений хлопчик, який крізь зруйновану стіну прямує у Миколаїв. Поруч лежить російський снаряд. Автори: творче об'єднання "Культурний десант".

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Мурал "Наші діти будуть жити...". Фото: Олена Міщенко/Фейсбук

У Корабельному районі Миколаєва художник Дмитро Слепуха презентував мурал "Квіткова галявина". Витвір митець створив на стіні гаража місцевої жительки, де він зберігав фарбу та пензлі. Таким чином Дмитро Слепуха подякував Тамарі Миколаївні, в гаражі якої вони разом з художницею Альоною Мартиновою тримали матеріали під час роботи над муралом "Дерево життя.

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Мурал "Квіткова галявина" у Корабельному районі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Майже тиждень знадобився миколаївському художнику Дмитру Слепухі, аби на стіні миколаївського двоповерхового будинку у жовтні з'явився новий мурал. На картині великий кіт в оточені мишок, рибок та птахів. Автор назвав свою роботу "Котячі мрії". Як розповів Дмитро, мурал створений за мотивами картини його батька.

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Мурал "Котячі мрії" на стіні одного з миколаївських будинків. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На стіні однієї з будівель міста зображено яскравого птаха, який крилами огортає Україну. Робота входить до циклу оберегових малюнків миколаївських муралістів Альони Мартинової та Дмитра Слепухи. Ширина муралу приблизно три з половиною метри, висота — чотири з половиною. Над цією роботою художники працювали тиждень. На муралі поруч з птахою зображено чотири слов'янські символи-обереги.

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Художники Дмитро та Альона на фоні муралу "Птиця-захисниця". Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У вересні художники створили мурал-присвяту миколаївському художнику Сергію Луньову. На стінописі зображено лева з Каштанового скверу та ворота на Обсерваторній. Донедавна міські пейзажі миколаївського художника Сергія Луньова красувалися лише на папері формату А3. У 2020 Сергій Луньов переніс інсульт. Після цього не може повернутись до пензля.

Миколаївські мурали — символ незламності міста
Мурал з левом у Каштановому сквері, присвячений миколаївському художнику. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Корабельному районі Миколаєва художники Альона Мартинова і Дмитро Слепуха 25 жовтня презентували мурал "Дерево життя". Майже три метри заввишки й близько дев'яти метрів завширшки. Для підготовки стіни та створення малюнку було використано близько десяти літрів акрилової, і по півтора літра гумової фарби та пф-емаліПентафталева емаль. Емаль ПФ є лакофарбовим матеріалом широкого побутового і промислового застосування, призначеного для захисту від корозії металевих поверхонь, що експлуатуються зовні та всередині приміщень..

Миколаївські мурали — символ незламності міста
"Дерево життя" — мурал у Корабельному районі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Читайте також

Майже щодня миколаївські волонтери відправляють військовим понад 100 окопних свічок

У Миколаєві місцевий житель власноруч виготовляє міношукачі для ЗСУ

Відходячи з Миколаївщини, російські війська пограбували майже всі домівки у Снігурівці — начальник МВА

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок