"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал

"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал

"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал
Фото: Галина Самойленко

Художники-муралісти Олена Мартинова та Дмитро Слепуха завершують ще один запланований проєкт у Миколаєві. На муралі зображена велика риба, яка несе на собі основні пам'ятки міста. Пишуть стінопис біля Варварівського мосту на вулиці Великій Морській. Станом на 26 серпня роботи тривають вже майже два тижні.

Створення нового муралу художники розпочали як тільки закінчили малювати "Кицю-захисницю". Процес затримався через погодні умови та непорозуміння з мешканцями будинку. Вони були проти, бо боялися, що це приверне зайву увагу. Була проблема й з будівельними лісами. Проте ці питання владнали. Зі слів художниці, коли писали попередній мурал, такого не було.

"По-перше, були замовники й вони всі питання вирішували, а по-друге, ми були на достатній висоті, де мешканці не могли кожного разу коментувати або робити зауваження. Шкода, що у такий час доводиться бути "буфером" між людьми та мистецтвом", — каже Олена Мартинова.

"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал
Початок роботи над муралом. Фото: Олена Мартинова

Сюжет цього муралу був створений саме Оленою. Коли житлово-експлуатаційна контора визначила будинок, мисткиня відразу "під нього" почала створювати ідею. Це велика риба з основними пам’ятками Миколаєва. Зокрема, це вежа Шухова, миколаївська обсерваторія, телевежа, яхт-клуб, адміралтейство тощо.

"Я хотіла підкреслити їхню цінність. Це наші цінності, які ми повинні цінувати, ми повинні їх вберегти. На картині є оберегова символіка, яка є дуже актуальною. В неї ми вклали всю любов і хочемо, щоб вона стала захистом для міста", — розповідає мисткиня.

"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал
Ескіз художниці. Фото: Олена Мартинова

Допомагає Олені Дмитро Слепуха. Чоловік каже, це новий етап у його творчості, який дає змогу розкрити власний потенціал та зробити щось приємне для міста та миколаївців.

"Цей мурал мене дуже надихає. Це для мене новий етап, бо я давно хотів малювати мурали, а не тільки розписи, і "від себе", а не на замовлення. І нарешті з’явився проєкт, який допомагає забезпечити реалізацію виплеканої мрії, створення авторських робіт, а не під замовлення", — каже Дмитро.

"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал
Такий вигляд стіна будинку мала до початку робіт. Фото: Олена Мартинова

Цей мурал, кажуть художники, повністю створюється завдяки командній роботі. Допомагають друзі та всі охочі, які дізнаються про проєкт. Наприклад будівельні ліса виділили у користування безоплатно. Частина фарб лишилася від попередніх робіт. Один мурал стає продовженням іншого, говорить Олена Мартинова.

"Раніше жінки вишивали обереги: рушники, пояси, для своїх воїнів, щоб їх захистити. У мене бажання — втілити символи на будівлю, щоб вони також працювали своєрідним оберегом. Це, напевне, більш за все надихає на створення такого оберега", — розповідає Олена.

Зі слів Олени, це також спосіб додати у складні часи трошки світла та позитиву, підтримати людей чимось хорошим.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок