В Італії влада відновлює роботу більшості підприємств з 4 травня, повідомив прем'єр-міністр країни Джузеппе Конте в інтерв'ю, яке опубліковано у його Facebook.
"Ми працюємо, саме в ці години, щоб перезапустити більшість компаній, від виробництва до будівництва з 4 травня... Ми оголосимо про це новий план, найпізніше, на початку наступного тижня. Умовою для перезапуску буде суворе дотримання протоколів безпеки на робочому місці, на будівництві і в транспортних компаніях", – розповів Конте.
За його словами, відповідно до цих "суворих умов" підприємства зможуть знову відкритися вже на наступному тижні.
Він додав, що влада Італії "ще не в змозі відновити повну свободу пересування, але вивчає ослаблення нинішніх суворих обмежень".
Конте розповів, що школи будуть відкриті не раніше вересня. Бари і ресторани не відкриються з 4 травня.
Що відомо
- 25 березня український уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. 22 квітня Кабінет міністрів вирішив продовжити карантин в Україні до 11 травня.
- На початку квітня Кабмін затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Заборонено ходити без респіратора або захисної маски, зокрема по вулицях і прибудинкових територіях.
- З 6 квітня нові обмеження набули чинності. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тисяч гривень.
- Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову, якою на час карантину дозволяється поновити роботу продуктових ринків, але за умови суворого дотримання певних обмежень. Пізніше МОЗ передумав дозволяти роботу ринків.
- Більшість опитаних соціологічною групою Рейтинг вважають дії президента Володимира Зеленського у відповідь на загрозу поширення коронавірусу ефективними, тоді як лише 6% переконані, що заходи влади дуже жорсткі.
- Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу і те, як змінилися їхні доходи під час карантину.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.