МОЗ дозволило роботу продуктових ринків під час карантину, але є умови

МОЗ дозволило роботу продуктових ринків під час карантину, але є умови

МОЗ дозволило роботу продуктових ринків під час карантину, але є умови
UA: Полтава

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову, якою на час карантину дозволяється поновити роботу продуктових ринків, але за умови суворого дотримання певних обмежень.

У постанові зазначено, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні забезпечити низку умов для здійснення торгівлі на ринках. Так, це має зареєстрований оператор ринку харчових продуктів. Норма перебування — не більше одного відвідувача на 20 м² торговельної площі.

Відстань між покупцями в чергах має бути не менше ніж 1,5 метра.

Продавці та решта персоналу, а також покупці повинні мати засоби індивідуального захисту.

Для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має становити не менше ніж 3 метри.

27 березня Ляшко на онлайн-брифінгу на запитання щодо припинення роботи відкритих ринків розповів, що ця тема опрацьовується.

"Якщо ринки будуть дотримуватися санітарних норм і протиепідемічних заходів, то частина з них зможе працювати, частина все-таки буде закрита, оскільки велике скупчення людей одночасно біля продуктового лотка може призводити до інфікування", — пояснив він свою позицію.

У пресслужбі МОЗ на прохання Суспільного прокоментувати постанову зазначили, що це цілком прийнятне рішення, якщо ринки будуть суворо дотримуватися необхідних обмежень.

Тоді ж головний санлікар анонсував окреме розпорядження або постанову про те, "які продуктові ринки не повинні працювати під час карантину".

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
  • У Києві з 12 березня обмежили освітній процес, проведення масових заходів, а також закрили розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу.
  • З 24 березня у столиці посилили обмеження через поширення коронавірусу: заборонили роботу МАФів, де готують шаурму та каву, а також ввели "масковий режим". Також у торговельних закладах заборонили продавати алкоголь на розлив, готувати на продаж каву й інші напої.
  • Обов'язковим стало носіння масок для людей, які перебувають в адміністративних, виробничих приміщеннях та у громадському транспорті. За дотриманням цього мають слідкувати поліцейські.
  • З 25 березня в аптеках і продуктових крамницях почали діяти нові правила, які передбачають, що у приміщенні має бути не більш ніж 1 людина на 10 м².
  • На засіданні 25 березня уряд зняв заборону зі здійснення деяких видів діяльності у період карантину.
На початок