ВООЗ назвала епідемію коронавірусу пандeмією

ВООЗ назвала епідемію коронавірусу пандeмією

Оновлюється
ВООЗ назвала епідемію коронавірусу пандeмією
. WHO

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу Covid-19 пандемією.

"Протягом наступних тижнів ми очікуємо, що кількість випадків захворювання, кількість смертей та кількість країн, що постраждали, може істотно збільшитися. ВООЗ цілодобово проводить оцінку цього спалаху, і ми глибоко стурбовані як тривожним рівнем розповсюдження та складністю, так і тривожним рівнем бездіяльності. Тому на основі нашої оцінки, ми ухвалили рішення, що COVID-19 можна вважати пандемією", — заявив під час пресконференції генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

При цьому він наголосив, що це поняття не можна вживати легковажно.

"Це слово, яке в разі неправильного використання може посіяти необґрунтований страх чи невиправдане прийняття того, що боротьбу завершено, призводячи до відворотних страждань і смертей", — відзначив Гебреєсус.

При цьому, за його словами, оголошення пандемії не змінює того, як ВООЗ оцінює загрозу, та того, що мають робити країни.

За словами Гебреєсуса, вирішення проблеми залежить від поведінки країн.

Зокрема, він закликав країни задіяти й розширити служби реагування на надзвичайні ситуації; повідомляти населенню про ризики і способи самозахисту; виявляти, ізолювати й лікувати кожного хворого на COVID-19, а також відстежувати всіх, із ким вони контактували; готувати лікарні; захищати медперсонал і здійснювати його підготовку.

Що відомо

  • У Києві з 12 березня обмежать освітній процес, проведення масових заходів, а також закриють розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу, повідомив міський голова Віталій Кличко.
  • До Києва надійшло 1200 швидких тестів для діагностування вірусу COVID-19.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Італія першою у світі поширила карантинні заходи (в тому числі обмеження на подорожі й заборону публічних зібрань) на територію всієї країни. В Ізраїлі вводиться 14-денна ізоляція для всіх, хто прибуває до країни з-за кордону.
На початок