Скільки українців бояться економічної кризи та як змінилися їхні доходи під час карантину

Скільки українців бояться економічної кризи та як змінилися їхні доходи під час карантину

Опитування
Скільки українців бояться економічної кризи та як змінилися їхні доходи під час карантину
. Фото: УНІАН

Майже 60% українців вважають, що без отримання доходів їхніх заощаджень вистачить менш ніж на місяць. Майже 80% громадян переймаються тим, що через пандемію країну спіткає затяжна економічна криза.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", що проводилося з 25 до 30 березня.

Згідно з опитуванням, 16% українців думають, що їм вистачить грошей на термін до двох місяців, 7% — до трьох місяців, 6% — до пів року, 3% — до року і більше.

"Майже 80% турбуються, що в Україні настане затяжна економічна криза. Більше двох третин схвильовані через те, що не зможуть купити необхідних ліків. Майже половина переживають через те, що не зможуть придбати продукти харчування (52% — не переживають). Лише 25% стурбовані через те, що доведеться скасувати важливі події чи поїздки, водночас три чверті — не хвилюються через це", — йдеться у повідомленні.

Дві третини опитаних зазначили, що мали роботу до впровадження карантину. Серед них 35% зазначили, що продовжують працювати у звичному режимі після запровадження обмежень. 29% — працюють дистанційно, 32% — знаходяться у відпустці за власним бажанням і 4% — втратили роботу.

Окрім того, 44% опитаних оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 23% — як напружений.

Найвищий рівень тривожності фіксується серед жінок та старшого населення. 80% респондентів оцінюють протягом останнього тижня відносини з людьми, з якими проживають, як спокійні, лише 8% — як напружені.

Довідка: Опитування проводилося серед населення України старше 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Що відомо

  • Станом на 1 квітня в Україні підтверджено 669 випадків коронавірусної хвороби, 10 пацієнтів одужали. 17 людей померли.
  • Кабінет міністрів запровадив карантин з 12 березня до 3 квітня. Однак 25 березня вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
  • Станом на ранок 31 березня в Україні було підтверджено 549 випадків інфікування на коронавірус.
  • У Міністерстві охорони здоров’я на прохання Суспільного озвучити прогнози щодо продовження карантину повідомили: "Усе залежатиме від того, як буде поширюватися вірус і яка буде тенденція в Україні. А це залежатиме від того, як люди дотримуватимуться нинішнього карантину. Тобто ми не беремося передбачати — сказати, що не буде чи буде (продовження карантину — ред.), не можемо".
  • Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову, якою на час карантину дозволяється поновити роботу продуктових ринків, але за умови суворого дотримання певних обмежень.

Читайте також: Де лікують хворих на коронавірус. Список лікарень по областях

На початок