Столтенберг розповів про розслідування вибухів на газогонах "Північний потік"

Столтенберг розповів про розслідування вибухів на газогонах "Північний потік"

Столтенберг розповів про розслідування вибухів на газогонах "Північний потік"
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Getty Images

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс підтримує розслідування щодо вибухів на газогонах "Північний потік-1" та "Північний потік-2", та застосовує для збору даних усі наявні ресурси, включаючи літаки й кораблі альянсу.

Про це Столтенберг заявив під час пресконференції 30 вересня.

"Це дуже серйозні речі, серйозні вибухи, які зруйнували частину газопроводу. Ми підтримуємо зусилля розслідувати цей інцидент, визначити факти і визначити, хто за цим стоїть. НАТО і союзники присутні, у нас є морські, авіаційні потенціали в Балтійському морі і це посилає сигнал про нашу готовність захищати нашу інфраструктуру, ми маємо потенціал, ми маємо кораблі, літаки, ми можемо збирати дані для подальшого розслідування", — сказав Генсек.

Він додав, що альянс може використовувати свої ресурси для моніторингу критичної інфраструктури. Також він зазначив, що НАТО "інтенсифікує обмін розвідданими", щоправда, не повідомив між ким. Та запевнив, що в альянсі уже вивчають зібрані дані для пошуку інформації про вибухи.

Напередодні президент Росії Володимир Путін назвав вибухи — "актом міжнародного тероризму".

28 вересня неназване джерело в Міністерстві оборони Великої Британії повідомило журналістам The Times, що Росія, ймовірно, розбомбила трубопроводи "Північний потік-1" та "Північний потік-2" сама, за допомогою підводного безпілотника.

Що відомо

  • Вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

Швеція та Данія зафіксували підводні вибухи на газопроводах "Північного потоку". Що відомо

Витоки "Північного потоку" є результатом навмисних дій — Боррель

На початок