Росія, ймовірно, розтрощила трубопроводи "Північний потік" з допомогою підводного безпілотника — The Times

Росія, ймовірно, розтрощила трубопроводи "Північний потік" з допомогою підводного безпілотника — The Times

Росія, ймовірно, розтрощила трубопроводи "Північний потік" з допомогою підводного безпілотника — The Times
. Борнхольмі, Данія, 27 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Росія, ймовірно, розбомбила власні трубопроводи "Північний потік-1" та "Північний потік-2" за допомогою підводного безпілотника.

Про це повідомило неназване джерело в Міністерстві оборони Великої Британії журналістам The Times.

"Передбачувана Російська диверсійна атака на газопроводи "Північний потік" була, ймовірно, навмисною і спланованою з використанням вибухового пристрою, скинутого в море за кілька тижнів до того, як він був введений в експлуатацію", — повідомляє джерело.

Бетонні та сталеві трубопроводи були розірвані в результаті підводних вибухів, схожих на слабкий землетрус. Це призвело до трьох великих витоків газу на схід від данського острова Борнхольм. Вибухи сталися в міжнародних водах, відразу за територіями Данії та Норвегії, ударні хвилі були виявлені на відстані до 800 миль (понад 1 287 км, — ред), — зазначають у виданні.

Що відомо

  • Вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

Швеція та Данія зафіксували підводні вибухи на газопроводах "Північного потоку". Що відомо

Витоки "Північного потоку" є результатом навмисних дій — Боррель

На початок