Які родини найважче переживають карантин. Відповідають соціологи

Які родини найважче переживають карантин. Відповідають соціологи

Опитування
Які родини найважче переживають карантин. Відповідають соціологи Уніан

В Україні карантин найважче переживають подружжя вікової групи 30-39 років, які мають дітей дошкільного або молодшого шкільного віку. Родини, в яких часто виникали конфліктні ситуації і до введення обмежень, мають високий ризик розлучитися після їх скасування.

"Атмосфера у сім’ї є важливим фактором впливу на психоемоційний стан опитуваних. Напруженість у родинних стосунках відносно частіше спостерігається у віковій групі 30-39 років, в яких зазвичай є діти дошкільного або молодшого шкільного віку, що створює додаткове навантаження під час карантину", — свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг, яке проводилося з 10 по 12 квітня.

Натомість найбільш спокійними вважаються подружжя старшого віку.

Згідно з опитуванням, серед тих, хто охарактеризував сімейні відносини як спокійні, рівень негативних емоцій значно нижчий, ніж в інших. Сім’я виступає для таких людей ресурсом підтримки у ситуації карантину і допомагає знизити напругу та стрес. Психоемоційний стан тих, хто вважає, що його взаємовідносини у сім’ї мають різноманітний характер, схожий до тих, хто не має взагалі відносин.

Соціологи наголошують, що серед тих, хто перебуває у напружених стосунках, рівень негативних психоемоційних станів дуже високий. У їхньому випадку сім’я навпаки є додатковим подразником та стресором, не створює підтримки, відчуття захищеності. До того ж на карантині мало можливостей проводити менше часу в родині із напруженими стосунками – перебування всіх разом тривалий час може погіршити і без того конфліктне середовище.

Фахівці припускають, що саме ця група у посткарантинні часи є групою ризику щодо зростання кількості розлучень.

Довідка: Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів з 10 по 12 квітня серед 1 627 повнолітніх респондентів на всій підконтрольній Україні території. Статистична похибка вибірки не перевищує 4%.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди