40,1% українців вважають, що заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз, свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Згідно з повідомленням на сайті КМІС, 33,4% опитуваних заявили, що вважають вжиті заходи цілком адекватними.
При цьому 21,9% українців вважають, що заходи повинні бути менш жорсткими, введено занадто багато непотрібних обмежень. Важко відповісти виявилося 3,1% опитуваних і лише 1,5% відповіли, що жодних обмежень взагалі не потрібо.
"Тобто 75% опитаних підтримують введені заходи чи вважають, що вони мають бути ще більш жорсткими", — йдеться в повідомленні.
Крім того, результати дослідження показують, що майже 88% населення турбує поширення коронавірусу в Україні, з них 35% дуже сильно турбує. Ті, кого поширення вірусу не турбує, складають лише 6%.
Опитування проводилося з 21 до 24 березня на онлайн-панелі Inpoll серед 402 повнолітніх респондентів, які користуються інтернетом, що складає близько 80% міського населення. Участь у ньому брали лише мешканці підконтрольних територій.
Статистична похибка вибірки не перевищує 5%.
Що відомо
- З 12 березня до 3 квітня щонайменше в Україні запроваджено карантин. Україна закрила кордони для іноземних громадян та пункти пропуску для пасажирського сполучення на два тижні через глобальне поширення коронавірусу.
- 16 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо суттєвого обмеження внутрішніх пасажирських перевезень та закриття метрополітенів.
- Верховна Рада 17 березня ухвалила законопроєкт щодо боротьби з COVID-19, яким передбачаються штрафи для населення за порушення карантину, доплати медикам, закупівля медпрепаратів без тендерів та інше. 18 березня президент Володимир Зеленський підписав закон.
- У Києві влада вирішила, що в аптеках і продуктових магазинах має бути не більш ніж 1 людина на 10 квадратних метрів та заборонила користуватися дитячими та спортивними майданчиками в парках, скверах та біля будинків.
- Станом на ранок 24 березня в Україні зафіксовано 84 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, що на 11 осіб більше, ніж було 23 березня.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.