Українці бояться економічних наслідків карантину більше, ніж епідемії — КМІС

Українці бояться економічних наслідків карантину більше, ніж епідемії — КМІС

Опитування
Українці бояться економічних наслідків карантину більше, ніж епідемії — КМІС
.

Більшість громадян України більше бояться наслідків для української економіки від введення карантину, ніж епідемії коронавірусу на території країни.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводилося з 7 по 11 квітня.

Згідно з ним, 54% респондентів більше побоюються економічних наслідків від введення карантинних обмежень, ніж епідемії коронавірусу, хоча станом на березень поточного року таких було менше — 43%.

26% українців більше побоюються епідемії коронавірусу в Україні, хоча в березні таких було 34%. 13% не побоюються ні першого, ані другого, і вважають, що ситуація нормалізується протягом 1-2 місяців. У березні такої думки дотримувалися 14%.

Згідно з опитуванням, 46% громадян вважають, що влада успішна в протидії епідемії коронавірусу, 43% дотримуються думки, що неуспішна. При цьому 14% українців вважають, що влада успішна у запобіганні можливим економічним труднощам в Україні, а 66% опитаних думають, що влада неуспішна.

Довідка: Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів з 27 по 30 березня серед 2 000 повнолітніх респондентів на всій підконтрольній Україні території. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Що відомо

  • 25 березня уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
  • На початку квітня Кабмін затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Заборонено ходити без респіратора або захисної маски, зокрема по вулицях і прибудинкових територіях.
  • З 6 квітня нові обмеження набули чинності. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тисяч гривень.
  • Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу. Також майже 60% українців вважають, що за умови припинення отримання доходів їхніх заощаджень вистачить менше ніж на місяць. А майже 80% переживають, що в країні наступить затяжна економічна криза.
  • Більшість опитаних соціологічною групою Рейтинг вважають дії президента Володимира Зеленського у відповідь на загрозу поширення коронавірусу ефективними, тоді як лише 6% переконані, що заходи влади дуже жорсткі.
  • Опитування КМІС свідчить, що 40,1% українців вважають, що заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз.
  • За цим же опитуванням 85% українців виходять з дому лише в разі нагальної потреби, 47% надягають маску в громадських місцях, а 97% ретельно миють руки через розповсюдження коронавірусу в Україні.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
На початок