Українці бояться економічних наслідків карантину більше, ніж епідемії — КМІС

Українці бояться економічних наслідків карантину більше, ніж епідемії — КМІС

Опитування
Українці бояться економічних наслідків карантину більше, ніж епідемії — КМІС

Більшість громадян України більше бояться наслідків для української економіки від введення карантину, ніж епідемії коронавірусу на території країни.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводилося з 7 по 11 квітня.

Згідно з ним, 54% респондентів більше побоюються економічних наслідків від введення карантинних обмежень, ніж епідемії коронавірусу, хоча станом на березень поточного року таких було менше — 43%.

26% українців більше побоюються епідемії коронавірусу в Україні, хоча в березні таких було 34%. 13% не побоюються ні першого, ані другого, і вважають, що ситуація нормалізується протягом 1-2 місяців. У березні такої думки дотримувалися 14%.

Згідно з опитуванням, 46% громадян вважають, що влада успішна в протидії епідемії коронавірусу, 43% дотримуються думки, що неуспішна. При цьому 14% українців вважають, що влада успішна у запобіганні можливим економічним труднощам в Україні, а 66% опитаних думають, що влада неуспішна.

Довідка: Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів з 27 по 30 березня серед 2 000 повнолітніх респондентів на всій підконтрольній Україні території. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Що відомо

  • 25 березня уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
  • На початку квітня Кабмін затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Заборонено ходити без респіратора або захисної маски, зокрема по вулицях і прибудинкових територіях.
  • З 6 квітня нові обмеження набули чинності. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тисяч гривень.
  • Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу. Також майже 60% українців вважають, що за умови припинення отримання доходів їхніх заощаджень вистачить менше ніж на місяць. А майже 80% переживають, що в країні наступить затяжна економічна криза.
  • Більшість опитаних соціологічною групою Рейтинг вважають дії президента Володимира Зеленського у відповідь на загрозу поширення коронавірусу ефективними, тоді як лише 6% переконані, що заходи влади дуже жорсткі.
  • Опитування КМІС свідчить, що 40,1% українців вважають, що заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз.
  • За цим же опитуванням 85% українців виходять з дому лише в разі нагальної потреби, 47% надягають маску в громадських місцях, а 97% ретельно миють руки через розповсюдження коронавірусу в Україні.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
На початок