Україна повністю закриває пасажирське сполучення — Зеленський

Україна повністю закриває пасажирське сполучення — Зеленський

Україна повністю закриває пасажирське сполучення — Зеленський
.

Україна повністю закриває пункти пропуску для пасажирського сполучення з 16 березня на два тижні через розповсюдження коронавірусу у світі.

"Ми закриваємо кордон для іноземців. Будуть закрити прикордонні пункти пропуску для пасажирського сполучення. Два тижні, починаючи з 00 годин першої хвилини 16 березня, іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України ні літаком, ні поїздом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами", — повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні до українців.

За його словами, виключення становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема, представники офіційних міжнародних організацій та дипломатичних місій.

Через два тижні питання відкриття сполучення буде розглянуто повторно.

"Ті, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож точно повернуться додому, згідно з розкладом", — наголосив президент.

Зеленський закликав українців, які перебувають за кордоном, повернутися додому протягом трьох діб. Ті, хто, за об'єктивними причинами, не можуть цього зробити, мають звернутися в українське консульство. В такому разі, вони будуть повернуті додому окремими нерегулярними рейсами. Також президент порекомендував утримуватися від поїздок за кордон без крайньої необхідності, особливо це стосується туристичних мандрівок.

Всіх, хто будуть повертатися, будуть перевіряти медики. У разі виявлення ознак захворювання — їх направлять до обсервації. Зеленський зазначив, що на вихідних, 14-15 березня, спеціальний борт поверне українців, які застрягли на кордоні Італії і Словенії.

Він пообіцяв, що найближчим часом усі регіональні медичні заклади будуть забезпечені експрес-тестами для виявлення ознак коронавірусу.

За словами президента, була проведена бесіда з виробниками, постачальниками та аптекарями.

"Є речі, на яких не можна заробляти. Це війна і здоров'я людей. Тому маски, дезинфектори, тести та інші необхідні засоби будуть на полицях аптек в достатній кількості та за доступною ціною", — пообіцяв Зеленський.

Крім того, він закликав постачальників та роздрібні мережі не спекулювати на цінах на продукти.

Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, Зеленський наполегливо закликав залишатися вдома.

Що відомо

  • В Україні зафіксовано першу смерть від коронавірусу. 13 березня у лікарні Радомишля (Житомирська область) померла жінка 1949 року народження. Суспільне зібрало усю відому нині інформацію про померлу та ситуацію в місті у зв'язку з цією трагедією.
  • Україна закриває кордони для іноземних громадян на два тижні. Рішення набуде чинності через 48 годин.
  • Раніше авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" та SkyUp відкорегували розклади рейсів або скасували польоти до Італії, Ізраїлю та Туреччини в рамках рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо стримування коронавірусу Сovid-2019.
  • В авіакомпаніях розповіли Суспільному, як повернути кошти за здані квитки.
  • Уряд виріши ввести карантин на три тижні по всій території України. Обмеження стосуються дитсадків, шкіл, вишів і масових заходів з участю понад 200 осіб. Спортивні змагання можуть проводитися без глядачів, з дозволу міжнародних організацій. Засідання Верховної Ради при цьому поки не скасовують.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль каже, що Україна "готова зустріти" як коронавірус, так і пов'язану з ним фінансову кризу. За його словами, банки "ліквідні як ніколи", вимоги МФВ виконуються, а виробникам заборонять експорт масок, допоки вони не забезпечать ними Україну.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу Covid-19 пандемією.
На початок