У низці країн Європи послаблюють карантин

У низці країн Європи послаблюють карантин

У низці країн Європи послаблюють карантин
. AP

З понеділка у Німеччині, Чехії, Норвегії, Польщі, Албанії та Франції скасували деякі карантинні заходи, які були введені для стримування поширення коронавірусу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

У Німеччині дозволили відкрити заклади торгівлі, у яких площа не перевищує 800 квадратних метрів, а також автосалони, магазини роверів та книг.

Чехія починає втілювати п'ятиетапний план повернення до стандартного життя. Відсьогодні можуть працювати ринки під відкритим небом. Також на вулиці дозволяється проведення семінарів. Жителям Чехії дозволили виїжджати за кордон у справах чи в гості до рідних, але після повернення вони зобов'язані перебувати 14 днів на карантині.

Франція дозволила відвідування будинків літніх людей. При цьому фізичний контакт все ще заборонений і лише два родича можуть відвідувати літню людину одночасно. Як відомо, коронавірус було підтверджено у 45% французьких будинків для літніх людей.

У Норвегії з обмеженнями відкриваються дитячі садки. Діти у віці до 3 років мають перебувати у групі, де немає більше трьох людей, під наглядом одного дорослого. Діти у віці від 3 до 6 років років можуть бути в групі, де є шість людей. Очікується, що учні початкових класів повернуться у школи наступного тижня.

У Польщі влада відкрила для відвідування парки і ліси. Також у країні збільшили кількість людей, яким дозволено входити у магазини. У той же час міністр охорони здоров'я Лукаш Шумовскі каже, що уряд може скасувати послаблення карантину, якщо буде новий сплеск коронавірусної інфекції. У неділю у Польщі зареєстровано 545 нових випадків - найбільший щоденний приріст інфекцій на день.

Албанія скасовує обмеження, які були введені в гірничодобувній і нафтовій промисловості, сільському господарстві, харчовій промисловості, переробці риби, а також в невеликих роздрібних магазинах.

Раніше прем'єр Іспанії Педро Санчез заявив, що хоче продовжити дію карантину до 9 травня. Водночас він хоче скасувати обмеження щодо дітей, яких частково випустять з дому після 27 квітня.

Що відомо

На початок