Україна закриває кордони — РНБО

Україна закриває кордони — РНБО

Оновлюється
Україна закриває кордони — РНБО
. Офіс президента

Україна закриває кордони для іноземних громадян на два тижні. Рішення набуде чинності через 48 годин.

"Через 48 годин кордон для іноземних громадян на два тижні буде закрито. МЗС попередить зараз усі установи, всі країни про те, що кордон України для іноземних громадян буде закритий", — повідомив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов.

Таке рішення ухвалено на засіданні Ради національної безпеки та оборони 13 березня. Також українцям радять обмежити закордонні й туристичні поїздки. А ті, хто зараз перебуває за кордоном, матимуть змогу повернутися додому.

"Усі громадяни України, які перебувають зараз за кордоном, будуть мати змогу повернутися в країну. Але (люди, які повертаються — ред.) з країн, де сьогодні вирує коронавірус, будуть проходити певні процедури обсервації", — пояснив секретар РНБО.

Данілов додав, що через два тижні, залежно від того, як буде розвиватися ситуація, на рішенні РНБО ухвалюватимуть подальші рішення.

За даними Суспільного, на засіданні також обговорювали можливість введення надзвичайного стану.

Окрім того, секретар РНБО повідомив, що через тиждень всі пункти пропуску забезпечать експрес-тестами для перевірки громадян на інфікування коронавірусом.

"Це буде стосуватися всіх пунктів перетину кордону, які залишаться на той час у нашій країні, і обов’язково всі медичні установи будуть мати ці тести", — сказав він.

Обмеження на в’їзд до країни, встановлені РНБО, не поширюються на міжнародні вантажні перевезення, уточнили в Мінінфраструктури.

"Міжнародні вантажні перевезення не припиняються", – йдеться в заяві міністерства.

За словами Данілова, в Україні ситуація нині доволі спокійна. Є три підтверджені випадки коронавірусу, в інших він не підтвердився.

Оновлюється

На початок