Обмежать масові заходи та експорт масок. Як проходитиме карантин

Обмежать масові заходи та експорт масок. Як проходитиме карантин

Обмежать масові заходи та експорт масок. Як проходитиме карантин
Фото: УНІАН

Уряд вводить карантин на три тижні по всій території України. Вітчизняним виробникам засобів індивідуального захисту обмежать експорт, допоки вони повністю не забезпечать продукцією Україну. Обмеження для навчальних закладів набувають чинності з 12 березня та триватимуть до 3 квітня.

Як уточнив Денис Шмигаль на брифінгу, рішення уряду було прийняте з огляду на ситуацію з поширенням вірусу за кордоном.

"Це було збалансоване рішення. Ми аналізуємо ситуацію в Європі, те, як стрімко вона розвивається. Не хочемо чекати, поки настане епідемія, а хочемо максимально захистити наших громадян. Ми сподіваємося, що до літа епідемія піде на спад, очікуємо на виготовлення ліків від коронавірусу, питання полягає в тому, щоб якомога м'якше пройти цей період", — сказав він.

За його словами, обмеження на експорт стосуватимуться, зокрема, таких товарів, як костюми, рукавички, маски та окуляри — загалом приблизно 200 найменувань, які виробляють трохи більше ніж 400 українських компаній. Шмигаль наголосив, що коли виробники повністю забезпечать потреби України в цих товарах, обмеження на експорт з них знімуть. Держзамовлення забезпечать зі 100 млн гривень, виділених на ці потреби з резервного фонду.

"Уряд не може впливати на стихійні речі: години пік, метро, транспорт, але ці речі відносяться до шляхів самоорганізації громадян. Треба дотримуватися певних дистанцій, треба використовувати елементарні засоби особистої гігієни, використовувати маски, якщо захворів. Ми щодня публікуємо ці рекомендації і сподіваємося, що більшість українців уже знають, як захиститися максимально", — сказав прем'єр.

Карантин

Раніше на засіданні 11 березня уряд ввів тритижневий карантин по всій Україні для недопущення поширення коронавірусу.

Кабмін запропонував обмежити проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 і більше осіб. Водночас засідання Верховної Ради, вочевидь, не скасовуватимуть, оскільки обмеження "не стосуються заходів державної необхідності". Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також заплановане введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скрінінгу на відстані в аеропорті Бориспіль.

Кабмін також вирішив виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств і служб, а також для поповнення держрезерву. Одночасно, задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Закриття пунктів пропуску

З 12 березня із 219 пунктів пропуску буде працювати 49. Решта будуть зачинені для пропуску громадян і автотранспорту. Перелік цих пунктів опублікують пізніше. На контрольно-пропускних пунктах в зоні ООС також здійснюється посилений контроль, проводиться температурний скринінг.

"Заходи на кордонах вживаються. Аеропорти й автомобільні пункти пропуску, тобто зовнішній периметр плюс аеропорти сьогодні — під особливим пропускним режимом і особливим режимом роботи", — сказав Шмигаль.

"Стосовно обмежень пересування по країні — це питання на далеку перспективу. Якщо цього буде вимагати ситуація, в майбутньому цей крок можливий. Сподіваюсь, це далеке майбутнє і ми до нього не будемо доходити завдяки тим заходам, які вживаємо зараз", — додав прем'єр.

Що відомо

  • У Києві з 12 березня обмежать освітній процес, проведення масових заходів, а також закриють розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу. Громадський транспорт працює без обмежень.
  • До Києва надійшло 1200 швидких тестів для діагностування вірусу COVID-19.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Італія першою у світі поширила карантинні заходи (в тому числі обмеження на подорожі й заборону публічних зібрань) на територію всієї країни. В Ізраїлі вводиться 14-денна ізоляція для всіх, хто прибуває до країни з-за кордону.
На початок