Україна отримала $1,5 млрд безповоротної допомоги від США

Україна отримала $1,5 млрд безповоротної допомоги від США

Україна отримала $1,5 млрд безповоротної допомоги від США
Прапор США. Фото: Unsplash

До державного бюджету України останній транш у розмірі 1,5 млрд доларів з 4,5 млрд доларів безповоротної допомоги, наданої Сполученими Штатами Америки через Цільовий фонд Світового банку.

Про це повідомляє пресслужба Мініфіну.

Кошти надані в рамках проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні".

Гроші підуть на відшкодування витрат бюджету на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, таких як оплата житлово-комунальних послуг, підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО тощо.

"Ці грантові кошти є черговим вагомим внеском у фінансування невідкладних потреб для нашої країни. Це дозволить нам і надалі забезпечувати виплати зарплат, соціальних і пенсійних виплат та допомогу для внутрішньо переміщених осіб в умовах боротьби з агресором", — зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Що відомо

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

24 серпня Україна отримала від Сполучених Штатів 3 млрд дол США до державного бюджету у формі безповоротного гранту.

Читайте також

ООН відправляє місію в Ізюм, вибух у Херсоні, Путін відповів на контрнаступ ЗСУ. 206-й день війни. Онлайн

"Кожна війна є унікальною, але ми бачимо закономірності" — інтерв'ю із директором "Лікарів без кордонів"

"Звук літака. Лунає свист. Чоловік поряд закриває мене собою" — історії свідків бомбардування маріупольського Драмтеатру

На початок