24 серпня Україна отримає від США 3 мільярди доларів безповоротного гранту — Марченко

24 серпня Україна отримає від США 3 мільярди доларів безповоротного гранту — Марченко

24 серпня Україна отримає від США 3 мільярди доларів безповоротного гранту — Марченко
Прапор США. Фото: Unsplash

24 серпня Україна отримає від Сполучених Штатів 3 млрд. дол США до державного бюджету у формі безповоротного гранту. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко. Кошти надійдуть через механізм Світового Банку.

“Вдячний нашим американським партнерам та команді Світового банку за потужну підтримку України. Грантова допомога є вагомим подарунком для нашої країни у День Незалежності України”, — написав Марченко у Facebook.

Раніше Reuters повідомляло, що 24 серпня США оголосять про нову військову допомогу Україні у розмірі трьох мільярдів доларів.

Оголошений раніше пакет військової допомоги США в розмірі майже 800 мільйонів доларів, про яку було повідомлено в п’ятницю, 19 серпня, включатиме 40 бомбостійких транспортних засобів, оснащених роликами, які допомагають підривати міни. Також йдеться про легші гаубиці, які простіше переміщати, ніж потужніші гармати, які Сполучені Штати надсилали раніше. Допомога також включатиме безвідкатні гвинтівки з радіусом дії в кілька сотень метрів і ракетні пускові установки на відстані менш як 5 км, що набагато ближче, ніж нинішня відстань між українськими та російськими підрозділами в багатьох місцях, пише видання.

Що відомо

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Читайте також

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

На початок