"Студенти зустрічали плакатами і зізнавалися у любові" — експертка з протоколу згадала візит принца Чарльза до Києва

"Студенти зустрічали плакатами і зізнавалися у любові" — експертка з протоколу згадала візит принца Чарльза до Києва

Ексклюзивно
"Студенти зустрічали плакатами і зізнавалися у любові" — експертка з протоколу згадала візит принца Чарльза до Києва
. Король Сполученого Королівства Чарльз III під час зустрічі з українськими біженцями у Великій Британії 19 липня 2022 року, фото: AP

У 1996 році принц Уельський, а нині король Сполученого Королівства Чарльз III на запрошення тодішнього президента України Леоніда Кучми відвідав Севастополь та Київ: до візиту члена британської королівської родини тоді ретельно готувалася вся українська дипломатія.

Експертка з дипломатичного протоколу Наталія Адаменко, чия мати Галина Науменко працювала в МЗС та безпосередньо брала участь у підготовці до візиту принца Чарльза, розповіла Суспільному подробиці тих подій.

"Сама я не брала участі безумовно в підготовці до цього візиту, але все що відбувалось напередодні і під час цього візиту, мені розповідала мама моя", — каже Наталія Адаменко.

Тоді, у 1996 році, все відбувалось згідно з протоколом: королівським та українським. Перед цим проводилися репетиції, рахувалася сходи і прораховувалась навіть кількість кроків, які зробить візитер від автівки до дверей.

Чарльза у київському аеропорту "Бориспіль" з квітами зустріли дівчата в українських вишиванках.

"Весь світ знає, що українки, тим більше киянки — це найгарніші жінки у світі. Подейкували, що принц тут собі буде шукати заміну своїй Леді Ді, але це жарти безумовно", — згадує Адаменко.

Читайте також: "Я служитиму вам вірно, з повагою і любов’ю": Король Чарльз вперше звернувся до нації

За її словами, принц Чарльз був у Києві зі всіма приязним, усміхався: "Людина такого рівня має вміти усміхатися жорсткою верхньою губою, тобто він не сміявся, але завжди був усміхнений".

Експертка також додала, що Чарльз був зворушений прийомом в Києво-Могилянській академії, де студенти його зустрічали з плакатами, в яких вони зізнавалися йому в любові.

Що відомо

  • 8 вересня у віці 96 років померла королева Великої Британії Єлизавета II. Вона очолювала країну найдовше в історії — 70 років. Національна жалоба у королівстві триватиме десять днів.
  • Принц Уельський Чарльз після смерті своєї матері, королеви Єлизавети II, очолив Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Він керуватиме країною під іменем Чарльза III.

Читайте також

Епоха, що відійшла: 5 фактів про покійну королеву Єлизавету II та королівську родину

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II

"Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети II та як йому передадуть владу

На початок