"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II
. Королева Великої Британії Єлизавета II 18 грудня 2012 року, фото: AP

Світові лідери публічно висловлюють співчуття у зв'язку зі смертю королеви Великої Британії Єлизавета II, зокрема монарха згадують у США, Канаді, Україні, звісно, у Сполученому Королівстві, а також у НАТО та ООН.

"Єлизавета Друга визначала епоху" — Байден

"Її величність королева Єлизавета Друга була більше, ніж монархом. Вона визначала епоху. У світі, що постійно змінюється, вона була присутня постійно і була джерелом розради та гордості для поколінь британців, включно з багатьма тими, хто не знав країни без неї", — передають слова президента США Джо Байдена у Білому домі.

"ЇЇ служіння канадцям назавжди залишиться важливою частиною історії" — Трюдо

"З глибоким сумом ми дізналися про смерть найдовшого правителя суверенної Канади, Її Величності Королеви Єлизавети ІІ. Вона була постійно присутня в нашому житті — і її служіння канадцям назавжди залишиться важливою частиною історії нашої країни", — відреагував на смерть королеви Великої Британії прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

"Наші думки й молитви з вами" — Зеленський

"З глибоким сумом дізналися про смерть Її Величності Королеви Єлизавети II", — написав у Twitter президент України Володимир Зеленський, висловивши співчуття британському народу та королівській родині.

На смерть королеви Єлизавети II також відреагував генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Глибоко сумуємо з приводу смерті Її Величності Королеви Єлизавети ІІ. Понад 70 років вона була прикладом самовідданого лідерства та державного служіння. Мої найглибші співчуття Королівській родині, нашим союзникам по НАТО - Сполученому Королівству та Канаді, а також народам Співдружності", — написав він у Twitter.

"Я глибоко засмучений смертю Її Величності Королеви Єлизавети ІІ, відданістю та лідерством якої захоплювався весь світ", — написав своєю чергою у соціальній мережі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Як реагують на смерть королеви Єлизавети у Великій Британії

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II
"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II. Люди збираються перед Букінгемським палацом ввечері 8 серпняі після звістки про смерть королеви Єлизавети Другої, фото: AP

"Ми всі були шоковані смертю Королеви Єлизавети. Велика Британія є сьогодні великою країною. Завдяки їй вона зійшла на престол відразу після Другої світової війни. Вона виступала за розвиток Співдружності від невеликої групи із семи країн до сім’ї з 56 націй, що охоплює всі континенти світу. Тепер ми сучасна, процвітаюча, динамічна нація. По-друге, королева Єлизавета II забезпечила нам стабільність і силу, які нам потрібні. Вона була духом Великої Британії, і цей дух залишиться", — сказала прем'єр-міністерка країни Ліз Трасс у зверненні у звязку зі смертю королеви.

Міністерка додала, що знаходила у Єлизаветі натхнення.

"Це надзвичайне досягнення – керувати з такою гідністю та витонченістю протягом 70 років. Її закон, її життя у служінні виходять за рамки більшості наших живих спогадів. Натомість її любили та нею захоплювались люди Сполученого Королівства та всього світу. Вона була для мене особистим натхнення", — зазначила вона.

Перший міністр Вельса Марк Дрейкфорд також наголосив, що королева Єлизавета твердо відстоювала цінності та традиції Британської монархії.

"Від імені народу Уельсу я висловлюю наші глибокі співчуття родині Її Величності в цей сумний час", — написав він у Twitter.

"Смерть Її Величності, королеви Єлизавети є надзвичайно сумним моментом для Великобританії, Співдружності та світу. Її життя було життям надзвичайної відданості та служіння. Від імені народу Шотландії я висловлюю свої глибокі співчуття королю та королівській родині", — своєю чергою написала перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен.

Що відомо

  • 8 вересня у віці 96 років померла королева Великої Британії Єлизавета II. Вона очолювала країну найдовше в історії — 70 років. Національна жалоба у королівстві триватиме десять днів.
  • Принц Уельський Чарльз після смерті своєї матері, королеви Єлизавети II, очолив Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Він керуватиме країною під іменем Карла III.
Читайте також: "Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети ІІ та як йому передадуть владу

На початок