"Я служитиму вам вірно, з повагою і любов’ю": Король Чарльз вперше звернувся до нації

"Я служитиму вам вірно, з повагою і любов’ю": Король Чарльз вперше звернувся до нації

"Я служитиму вам вірно, з повагою і любов’ю": Король Чарльз вперше звернувся до нації
. Люди дивляться телевізійну промову нового короля Карла III у пабі в Лондоні, 9 вересня 2022 року. Фото: AP

Король Чарльз III вперше звернувся до народу з промовою після смерті його матері — королеви Єлизавети II, яка правила Великою Британією понад 70 років. Монарх віддав їй шану та пообіцяв служити народу так само віддано.

Суспільне транслювало звернення наживо.

На початку звернення Чарльз зазначив, що королева Єлизавета прожила гідне життя.

"Вона у своєму житті давала обіцянки, які я так само даю вам. Зараз вся моя родина переживає відчуття горя, але ми всі у Сполученому Королівстві в усіх країнах, де королева була главою держави, спільні в цьому відчутті подяки. Це більше ніж 70 років, яких моя мати як королева служила людям стількох країн", — зауважив новий король.

Чарльз подякував Єлизаветі за все, що вона зробила протягом свого правління.

"Я віддаю шану пам’яті моєї матері. І я віддаю шану її життю, сповненому служіння", — підкреслив монарх.

Він додав, що коли королева посіла трон, увесь світ все ще долав наслідки Другої світової війни. З тієї пори Велика Британія значно змінилася, однак зберегла свої цінності.

"Роль і обов’язок монархії залишаються — так само, як і особливий зв’язок суверена з англіканською церквою. Це церква, де моя власна віра знаходить основу. Саме в цій вірі і в цих цінностях, на які вона надихає, я виріс і сповнився відчуття обов'язку перед іншими", — зауважив Чарльз.

Король пообіцяв служити народу королівства так само, як і його матір.

"Як віддано служила сама королева, так само і я урочисто обіцяю в той час, який Господь мені ще відвів, дотримуватись конституційних принципів, які є в самому серці нашого народу. І де б у Сполученому королівстві ви не жили, або в краях і територіях по всьому світу, якими б не були ваші вірування і ваше походження, я служитиму вам вірно, з повагою і любов’ю, як я робив це все своє життя", — підкреслив він.

Монарх зазначив, що із новими обов’язками його життя зміниться.

"Я більше не зможу приділяти стільки часу і стільки енергії благодійним організаціям, і тим питанням, якими я так переймаюся. Але я знаю, що ця важлива робота буде продовжена в інших надійних руках", — сказав король.

Чарльз додав, що в його родині також настав момент змін.

"Я не можу в цей момент бути без допомоги моєї люблячої дружини Камілли. 17 років тому ми одружилися, і з того часу вона служить народу країни. Зараз вона стає королевою-консортом, і я знаю, що вона до вимог її нової ролі додасть відчуття своєї відданості. Я повністю на неї покладаюся", — підкреслив він.

Король зауважив, що його син, принц Вільям приймає титул герцога Корнуольського. Також він подарував Вільяму титул принца Уельського.

"Сьогодні також я оголошую про те, що дарую йому титул принца Уельського. Це країна, з якою мене так багато пов’язує в моєму житті, і я знаю, що новий принц Уельський й надалі очолюватиме дискусії в нашій країні та спрямовуватиме увагу туди, де найбільше потрібна допомога", — сказав монарх.

Також у зверненні він висловив свою любов принцу Гаррі та його дружині Меган Маркл.

"Вони продовжують розбудовувати своє життя за морем. І десь за тиждень ми всі зберемося як нація, як світова співдружність, як спільнота, щоби в останню путь проводити мою мати", — зауважив король.

Чарльз подякував всім, хто надсилає йому слова співчуття і підтримки.

"Вони для мене значать більше, ніж я можу висловити", — підкреслив монарх.

Наостанок він подякував своїй матері, королеві Єлизаветі II.

"І також дякую моїй улюбленій мамі. Ти зараз починаєш свою останню велику подорож, щоби об’єднатися з моїм покійним татом. Хочу сказати: дякую. Дякую тобі за любов, за відданість нашій родині, і всій родині народів, якій ти служила всі ці роки. Хай янголи тебе проводять на спокій", — промовив король.

Читайте також

Епоха, що відійшла: 5 фактів про покійну королеву Єлизавету II та королівську родину

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II

"Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети II та як йому передадуть владу

На початок