Королева Єлизавета II померла

Королева Єлизавета II померла

Важливо
Королева Єлизавета II померла
. Королева Великої Британії Єлизавета II під час служби у Пам'ятну неділю, коли в Об'єднаному королівстві згадують усіх людей, які загинули у Першій світовій війні, Лондон, 8 листопада 2015 року. Фото: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

8 вересня у віці 96 років померла королева Великої Британії Єлизавета II. Вона очолювала країну найдовше в історії — 70 років.

Про це повідомляє пресслужба британської королівської родини.

Як зазначається, королева померла у резиденції Балморал, що у Шотландії. Відтепер королівство очолить її син Чарльз, принц Уельський.

"Королева мирно померла в Балморалі сьогодні вдень. Король і королева-консортДружина чинного короля залишаться в Балморалі цього вечора і повернуться до Лондона завтра", — йдеться у повідомленні.

Національна жалоба у королівстві триватиме десять днів, інформує Sky News.

Король Чарльз оприлюднив звернення з приводу смерті Єлизавети.

"Смерть моєї улюбленої Матері, Її Величності Королеви, є моментом найбільшого смутку для мене та всіх членів моєї родини. Ми глибоко сумуємо з приводу смерті дорогого Суверена та дуже коханої Матері. Я знаю, що її втрату глибоко відчує вся країна, Королівство та Співдружність, а також незліченна кількість людей у всьому світі", — зазначив він.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс виступила зі зверненням з приводу смерті королеви.

"Ми всі були шоковані смертю Королеви Єлизавети. Велика Британія є сьогодні великою країною. Завдяки їй вона зійшла на престол відразу після Другої світової війни. Вона виступала за розвиток Співдружності від невеликої групи із семи країн до сім’ї з 56 націй, що охоплює всі континенти світу. Тепер ми сучасна, процвітаюча, динамічна нація. По-друге, королева Єлизавета II забезпечила нам стабільність і силу, які нам потрібні. Вона була духом Великої Британії, і цей дух залишиться", — зазначила посадовиця.

Трасс додала, що знаходила у Єлизаветі натхнення.

"Це надзвичайне досягнення – керувати з такою гідністю та витонченістю протягом 70 років. Її закон, її життя у служінні виходять за рамки більшості наших живих спогадів. Натомість її любили та нею захоплювались люди Сполученого Королівства та всього світу. Вона була для мене особистим натхнення", — зазначила вона.

Президент Володимир Зеленський також відреагував на смерть королеви Єлизавети.

"Від імені українського народу висловлюємо щирі співчуття королівській родині, всьому Сполученому Королівству та країнам Співдружності у зв’язку з цією непоправною втратою. Наші думки й молитви з вами", — написав він у своєму Twitter.

Удень BBC повідомляло, що всі діти Єлизавети II вже або перебувають в замку Балморал в Шотландії, або прямують туди. У королеви четверо дітей, вісім онуків і 12 правнуків.

Раніше цього ж дня лікарі Єлизавети II заявляли, що стурбовані станом її здоров’я. У зв’язку з цим вони рекомендували королеві залишатись під медичним наглядом.

"Після подальшого обстеження сьогодні вранці лікарі королеви стурбовані станом здоров'я Її Величності та рекомендували їй залишатися під медичним наглядом", — зазначалося у повідомленні.

Водночас у дописі повідомлялось, що Єлизавета як і раніше "почувається комфортно" та нині перебуває у своїй резиденції Балморал. За даними британських ЗМІ, до неї у резиденцію приїхали син Єлизавети принц Чарльз і онук принц Вільям.

6 вересня Борис Джонсон, який залишав посаду прем’єр-міністра Великої Британії, прибув на аудієнцію до королеви Єлизавети. Після цього із королевою зустрілася наступниця Джонсона на посаді Ліз Трасс, яка того ж дня отримала прем’єрські повноваження.

Читайте також

"Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети ІІ та як йому передадуть владу

Старший син королеви Єлизавети принц Чарльз став королем

На початок