Житомирський нардеп Сергій Кузьміних хотів повернути свою грошову заставу, але суд йому відмовив

Житомирський нардеп Сергій Кузьміних хотів повернути свою грошову заставу, але суд йому відмовив

Житомирський нардеп Сергій Кузьміних хотів повернути свою грошову заставу, але суд йому відмовив
Фото: Facebook / Кузьміних Сергій

Адвокатка народного депутата від Житомирської області Сергій Кузьміних Лариса Криворучко клопотала про повернення застави у кримінальній справі щодо отримання Сергієм Кузьміних хабаря, але суд відмовив їй у цьому. Про це йдеться в ухвалі суду, оприлюдненій сьомого вересня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема, в ухвалі сказано, що апеляційна скарга від Лариси Криворучко надійшла до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 17 серпня 2022 року. У ній адвокатка просила скасувати ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 29 липня 2022 року, у якій суддя відмовив у поверненні 50 тисяч гривень застави, внесених нардепом Сергієм Кузьміних. Лариса Криворучко клопотала, щоб цю ухвалу скасували та постановити нову, за якою заставу все ж повернули б нардепу. Своя прохання вона аргументувала тим, що вважає судове рішення необґрунтованим, незаконним та таким, що було прийняте з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону.

Дослідивши матеріали за апеляційною скаргою, суддя-доповідач прийняв рішення відмовити Ларисі Криворучко у відкритті апеляційного провадження, посилаючись на законодавство.

"Частинами першою та другою статті 309 Кримінально-процесуального кодексу України не встановлено можливості оскарження в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання про повернення застави. В апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про обрання чи відмову в обранні запобіжного заходу у вигляді застави, правом на яке сторона захисту скористалась. Скарга на ухвалу слідчого судді про відмову в задоволенні клопотання про повернення застави може бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно зі статтями 314-316 Кримінально-процесуального кодексу України. За таких обставин відсутні підстави для відкриття провадження за апеляційною скаргою", – сказано в ухвалі від сьомого вересня.

Цю ухвалу можна оскаржити в касаційному порядку до Верховного Суду упродовж трьох місяців.

Що відомо

  • 28 січня під час спільної операції НАБУ, САП та Офіс генерального прокурора затримали одного з чинних народних депутатів під час отримання 558 тисяч гривень хабаря. Повідомляється, що народний депутат сприяв укладенню контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області.
  • За повідомленням голови фракції "Слуга Народу" Давіда Арахамії, затриманим депутатом виявився Сергій Кузьміних, член фракції "Слуга Народу", обраний до парламенту за округом №67 (Житомирська область).
  • 31 січня генеральна прокурорка Україні Ірина Венедиктова повідомила, що підписала підозру народному депутату. 1 лютого стало відомо, що Кузьміних проігнорував три повістки та не з'явився на допит до НАБУ. 3 лютого його оголосили в розшук.
  • 2 лютого стало відомо, що народний депутат Кузьміних направив листа голові фракції "Слуга Народу" Давіду Арахамії з проханням тимчасово виключити його зі складу фракції з можливістю повернутися, якщо буде доведено його невинуватість.
  • 7 лютого Кузьмін разом із адвокаткою прийшли до НАБУ, де депутата і затримали для обрання запобіжного заходу. Прокуратура просить взяти його під вартою на два місяці з альтернативою в 49 620 гривень застави. На засіданні 11 лютого обрання запобіжного заходу Кузьміних перенесли.
  • 14 лютого адвокатка нардепа Кузьміних заявила відвід слідчому судді Вищого антикорупційного суду Олегу Ткаченку, який обирав запобіжний захід для нардепа.
  • 17 лютого слідчий суддя Олег Ткаченко ухвалив рішення про привід народного депутата Сергія Кузьміних на судове засідання.
  • 19 травня Сергію Кузьміних обрали запобіжний захід – заставу у 49 тисяч 600 гривень.
  • НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою нардепа Сергія Кузьміних в одержанні ним 558 тисяч гривень хабаря.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок