Нардепу Сергію Кузьміних обрали запобіжний захід – заставу у пів сотні тисяч гривень

Нардепу Сергію Кузьміних обрали запобіжний захід – заставу у пів сотні тисяч гривень

Нардепу Сергію Кузьміних обрали запобіжний захід – заставу у пів сотні тисяч гривень
Фото: УНІАН

19 травня народному депутату від "Слуги Народу" Сергію Кузьміних, якого підозрюють у отриманні понад пів мільйона гривень хабаря, обрали запобіжний захід – заставу у 49 тисяч 600 гривень. Запобіжний захід Сергію Кузьміних обирали упродовж трьох з половиною місяців. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив Центр протидії корупції.

У повідомленні сказано, що слідча суддя Вищого Антикорупційного суду Лариса Задорожна відмовила у задоволенні клопотання прокурора про арешт Сергія Кузьміних, призначивши нардепу заставу.

"Так як нардепу інкримінують нетяжкий злочин (зловживання впливом), а слідча суддя відмовила у триманні під вартою, то призначена застава в 49,6 тисяч гривень є максимально можливою. З іншого боку, обрання запобіжного заходу щонайменше означає те, що підозра щодо нардепа є обґрунтована. Зазвичай такі клопотання розглядають за один день, але розгляд запобіжки щодо Кузьміних тривав три з половиною місяці. Переважну більшість засідань захист намагався максимально затягнути розгляд через неодноразові неявки, безпідставні клопотання, відводи та скарги", – сказано у повідомленні.

Адвокатка нардепа Кузьміних Лариса Криворучко на своїй сторінці у мережі Facebook підтвердила, що суд відмовив у арешті нардепа Кузьміних і призначив йому заставу, зобов'язавши з'являтися за викликом до суду, здати закордонний паспорт, утриматися від спілкування з деякими особами і внести мінімальну заставу.

Втім, адвокатка нардепа Кузьміних написала, що не погоджується навіть з таким рішенням суду і буде його оскаржувати в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду та за потреби – і в Європейському суді з прав людини.

Що відомо

  • 28 січня під час спільної операції НАБУ, САП та Офіс генерального прокурора затримали одного з чинних народних депутатів під час отримання 558 тисяч гривень хабаря. Повідомляється, що народний депутат сприяв укладенню контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області.
  • За повідомленням голови фракції "Слуга Народу" Давіда Арахамії, затриманим депутатом виявився Сергій Кузьміних, член фракції "Слуга Народу", обраний до парламенту за округом №67 (Житомирська область).
  • 31 січня генеральна прокурорка Україні Ірина Венедиктова повідомила, що підписала підозру народному депутату. 1 лютого стало відомо, що Кузьміних проігнорував три повістки та не з'явився на допит до НАБУ. 3 лютого його оголосили в розшук.
  • 2 лютого стало відомо, що народний депутат Кузьміних направив листа голові фракції "Слуга Народу" Давіду Арахамії з проханням тимчасово виключити його зі складу фракції з можливістю повернутися, якщо буде доведено його невинуватість.
  • 7 лютого Кузьмін разом із адвокаткою прийшли до НАБУ, де депутата і затримали для обрання запобіжного заходу. Прокуратура просить взяти його під вартою на два місяці з альтернативою в 49 620 гривень застави. На засіданні 11 лютого обрання запобіжного заходу Кузьміних перенесли.
  • 14 лютого адвокатка нардепа Кузьміних заявила відвід слідчому судді Вищого антикорупційного суду Олегу Ткаченку, який обирав запобіжний захід для нардепа.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок