Нове озброєння та техніка США знадобляться ЗСУ для ближніх боїв — ЗМІ

Нове озброєння та техніка США знадобляться ЗСУ для ближніх боїв — ЗМІ

Нове озброєння та техніка США знадобляться ЗСУ для ближніх боїв — ЗМІ
Фото: aa.com.tr

Пентагон надсилає в Україну нове озброєння та техніку, які краще підготують ЗСУ до ближніх контактних боїв. Про це пише The Washington Post. Це потенційно сигналізує про те, що Київ бачить можливість повернути втрачені позиції після тижнів важких артилерійських дуелей на лінії фронту, відзначає видання.

Останній пакет військової допомоги США має озброєння, яке знадобиться українським військовим для проведення контратаки, особливо через заміновані райони на підході до укріплених російських позицій, йдеться у матеріалі The Washington Post. Успішний наступ включатиме здатність атакувати з різних відстаней, додають журналісти.

Допомога в розмірі майже 800 мільйонів доларів, про яку було оголошено в п’ятницю, 19 серпня, включатиме 40 бомбостійких транспортних засобів, оснащених роликами, які допомагають підривати міни. Також йдеться про легші гаубиці, які простіше переміщати, ніж потужніші гармати, які Сполучені Штати надсилали раніше. Допомога також включатиме безвідкатні гвинтівки з радіусом дії в кілька сотень метрів і ракетні пускові установки на відстані менше 5 км, що набагато ближче, ніж нинішня відстань між українськими та російськими підрозділами в багатьох місцях, пише видання.

“Розмінування є дійсно хорошим прикладом того, як українцям знадобиться такий потенціал, щоб мати можливість просунути свої сили вперед і відвоювати територію”, — розповів журналістам високопоставлений чиновник оборони США.

Йдеться про можливості, які підвищують мобільність військових. Бронемашини, відомі як MRAP, культовий автомобіль у війнах в Іраку та Афганістані, захищали б війська від вибухів і вогню зі стрілецької зброї, одночасно запускаючи міни з роликами, які виступають спереду, як антени, пише видання.

Допомога США у сфері безпеки в останні місяці була зосереджена на ракетах великої дальності та гаубицях, таких як високоточні реактивні системи залпового вогню, відомі як HIMARS. Ця зброя виявилася ефективною для точного наведення на ворожі командні пункти та склади боєприпасів і призвела до зменшення масштабів обстрілу з боку Росії. Але вони не зрушили лінію фронту.

“Ми не бачили значного повернення території, але ми бачимо значне послаблення позицій Росії в різних місцях”, —відзначили в Пентагоні.

Як пише The Washington Post, ракети TOW, які відправляються в Україну, можуть бути встановлені на важкій тринозі або завантажені на кузов автомобіля, наприклад Humvee. Така установка дозволяє військам запускати ракету та швидко відходити, щоб уникнути вогню у відповідь — техніка, відома як “стріляй і біжи”.

Автомобілі Humvee також можна використовувати для перевезення нових 105-мм гаубиць, потужність і радіус дії яких замінюють легкістю транспортування та маневреністю порівняно з більш важкими гаубицями M777, які Сполучені Штати вже надіслали.

У комплект також входить 2000 патронів для безвідкатних рушниць Carl Gustav. Зброю носять піхотинці, щоб обстрілювати транспортні засоби та бойові позиції в радіусі кількох сотень метрів з 84-мм снарядів.

Що цьому передувало

Президент США Джозеф Байден підписав новий пакет допомоги для України на 755 мільйонів доларів.

Пентагон повідомив, що в новий пакет військової допомоги увійдуть:

  • боєприпаси для HIMARS;
  • 16 гаубиць калібру 105 мм та 36 тисяч снарядів до них;
  • 15 безпілотників ScanEagle;
  • протилокаційні ракети HARM;
  • 1 000 важких протитанкових ракет TOW;
  • 1 000 протитанкових комплексів Javelin;
  • високошвидкісні протирадіаційні ракети та інше.

Що відомо

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Читайте також

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

На початок