ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити права військовополонених з Азовсталі

ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити права військовополонених з Азовсталі

ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити права військовополонених з Азовсталі
Солдат полку "Азов" стоїть на руїнах металургійного заводу «Азовсталь" під час його облоги в Маріуполі. Україна, травень 2022 року. Фото: Дмитро Козацький

Європейський суд з прав людини 23 серпня терміново розглянув клопотання України щодо дотримання Росією прав полонених захисників України. Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту України.

Розглянувши клопотання України ЄСПЛ зазначив, що у справі "Олійниченко проти Росії та України" надав РФ термінові вказівки щодо негайного забезпечення закріплених Женевською конвенцією прав, зокрема на медичну допомогу.

Ці права "охоплюють будь-які запити від імені українських військовополонених, у яких надано достатньо доказів щодо серйозного і неминучого ризику завдання непоправної шкоди їхній фізичній цілісності (ст. 3 Конвенції) та/або праву на життя (ст. 2 Конвенції)".

ЄСПЛ наголосив, що надані Росії вказівки щодо українських військовополонених продовжують діяти, та зазначив, що вони також застосовуються і у міждержавній справі "Україна проти Росії (Х)".

Страсбурзький суд також терміново поінформував Комітет міністрів Ради Європи про це рішення.

"Рішення ЄСПЛ є підтвердженням того, що суд уважно ставиться до усіх справ, пов’язаних зі збройною агресією, незважаючи, чи то міждержавна, чи індивідуальна справа. Тимчасові заходи у міждержавній справі України проти Росії тепер також охоплюють і права військовополонених", – зазначила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра.

23 серпня Україна подала низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини стосовно українських військових з "Азовсталі".

Що відомо

  • 24 серпня росіяни планують провести трибунал над військовополоненими з "Азовсталі"
  • Ватажок так званої "ДНР" Деніс Пушилін в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що перший "трибунал" над українськими військовополоненими в Маріуполі буде організований до кінця літа.
  • Російські окупанти підтвердили наміри провести трибунал над полоненими українськими військовими
  • На сцені маріупольської камерної філармонії російські окупанти збирають тюремні клітки. Діаметр арматури — 20 мм.
  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну
  • 19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Азовсталь: історія оборони

Азовсталь: історія будівництва, рекордів та руйнацій

"Підприємство зруйновано майже на 100 відсотків": історія Азовсталі

86 днів оборони Азовсталі — хроніка Суспільного

Вторгнення Росії в Україну, день 182. Текстовий онлайн

На початок