24 серпня окупанти планують провести трибунал над військовополоненими з "Азовсталі"

24 серпня окупанти планують провести трибунал над військовополоненими з "Азовсталі"

24 серпня окупанти планують провести трибунал над військовополоненими з "Азовсталі"
Фото: Петро Андрющенко

На День Незалежності України, 24 серпня, окупанти планують провести в тимчасово окупованому Маріуполі показове "судилище" над полоненими військовими, які контролювали "Азовсталь". Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

За інформацією управління, в терміновому порядку окупанти переобладнують вціліле приміщення Маріупольської камерної філармонії, на сцені якої встановлюють залізні клітки, в яких будуть утримувати українських військових. Також зводяться кілька нових тимчасових споруд поруч з приміщенням.

Щоб додати вигляд "легітимності" цій акції, окупанти готують спеціально навчених "свідків" та завозять представників російських ЗМІ", — йдеться у повідомленні.

За інформацією Головного управління розвідки, російські військові можуть завдати по приміщенню точкового ракетного удару. "В разі реалізації такого сценарію, рашисти спробують традиційно перекласти провину за скоєний злочин на Україну", — повідомили у відомстві.

Що відомо

  • Окупанти можуть провести "трибунал" у Маріуполі 24 серпня
  • Ватажок так званої "ДНР" Деніс Пушилін в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що перший "трибунал" над українськими військовополоненими в Маріуполі буде організований до кінця літа.
  • Російські окупанти підтвердили наміри провести трибунал над полоненими українськими військовими
  • На сцені маріупольської камерної філармонії російські окупанти збирають тюремні клітки. Діаметр арматури — 20 мм.
  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну
  • 19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок