"У статуті зазначено, що підприємство є закладом культури": Держкіно пояснило наказ про реорганізацію "Довженко-Центру"

"У статуті зазначено, що підприємство є закладом культури": Держкіно пояснило наказ про реорганізацію "Довженко-Центру"

"У статуті зазначено, що підприємство є закладом культури": Держкіно пояснило наказ про реорганізацію "Довженко-Центру"
Фото: Довженко-Центр

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію "Довженко-Центру", що фактично за словами представників інституції означає ліквідацію національного кіноархіву. 17 серпня Держкіно на офіційному сайті опублікувало заяву, де пояснило відповідний наказ.

За словами Держкіно, обговорення щодо реорганізації "Довженко-Центру" почалось ще коли інституція перебувала у сфері управління Міністерства культури та інформаційної політики. Також зазначається, що наказом не передбачено ліквідації. Завдяки цьому, впевнені в Агенстві, Центр зможе приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів для її збагачення та поширення.

"ДП "Національний центр Олександра Довженка" не є архівною установою у розумінні чинного законодавства України щодо забезпечення обліку і зберігання архівних документів, використання відомостей, що в них містяться, та формування Національного архівного фонду і/або здійснення управління, науково-дослідної та інформаційної діяльності у сфері архівної справи і діловодства. У статуті Центру зазначено, що підприємство є закладом культури", — додають у Держкіно.

Також у заяві зазначено, що Довженко-центр не займається виробництвом анімаційних фільмів, а також не містить у своїй структурі підрозділ, який би опікувався питаннями анімації. Саме тому "є необхідність реорганізувати державне підприємство "Національний центр Олександра Довженка" шляхом виділу з утворенням окремої (самостійної) юридичної особи – державного підприємства "Українська анімаційна студія".

"При реорганізації Центру Олександра Довженка буде утворено три самостійних (окремих) юридичних особи і всі працівники зможуть за своїм фахом отримати робоче місце в одній із цих організацій", — додають в Агенстві.

Що відомо

  • 18 березня 2021 року у Івана Козленка, який очолював Довженко-Центр з 2014 року, закінчилась каденція. Він повідомив, що не буде подаватися на посаду директора знову.
  • 15 квітня конкурсна комісія обрала нову голову "Довженко-Центру". Найбільшу шість голосів отримала Олена Гончарук, яка до цього була керівницею освітніх програм Музею кіно при Довженко-Центрі.
  • Пізніше Мінкульт звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати результати конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру", а також повторно заслухати одного з кандидатів на посаду – колишнього російського бізнесмена і громадянина Канади Олексія Душутіна.
  • Голова конкурсної комісії Ірина Подоляк тоді зазначила, що лист міністра "доволі дивний". На її думку, немає правових підстав визнавати результати конкурсу недійсним.
  • У своїх заявах Олена Гончарук та колектив "Довженко-Центру" неодноразово натякали на упереджене ставлення Мінкульту – зокрема у червні 2021 року два з чотирьох корпусів центру виставили на приватизацію, що призвело б до втрати основного джерела доходу. Колектив звинуватив міністерство у намірі довести інституцію до банкрутства.
  • 5 серпня у Держкіно підписали наказ "Про реорганізацію державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка" та передачу повноважень до державної установи "Науковий центр кінематографії України". Про це стало відомо 16 серпня.
  • В.о. генеральної директорки Центру Олена Гончарук заявила, що "Якщо дійсно відбудеться така передача основного активу фільмофондового до організації, яка ніколи цим не займалася, це несе загрозу нищенню кінематографічної спадщини".

Більше про Довженко-Центр

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура