Довженко-Центр опублікував офіційну заяву щодо дій Наглядової ради УКФ: вони перевищили повноваження

Довженко-Центр опублікував офіційну заяву щодо дій Наглядової ради УКФ: вони перевищили повноваження

Довженко-Центр опублікував офіційну заяву щодо дій Наглядової ради УКФ: вони перевищили повноваження

Довженко-Центр опублікував офіційну заяву щодо дій Наглядової ради УКФ. Вони вважають, що ті перевищили свої повноваження та просять Міністерство культури втрутитися в ситуацію, аж до розпуску Наглядової ради "як такої, що підважила довіру культурного сектору".

Як йдеться у заяві, 20 травня Наглядова рада УКФ відхилила їхню заявку на фінансування Фестивалю німого кіно та сучасної музики "Німі ночі", який раніше був схвалений дирекцією УКФ і перебував на етапі проведення переговорних процедур.

"На конкурсі УКФ проєкт "Німі ночі" отримав від експертів 470 з 500 балів. Експерти високо оцінили інституційну спроможність Центру, мету та інноваційні підходи проекту, його роль у вписуванні українського кіно- та музичного мистецтва в європейський культурний контекст, забезпечення реалізації права аудиторій до доступу до унікального культурного продукту, а також значення проекту для налагодження міжнародної співпраці та створення позитивного іміджу України закордоном.

В оцінках були й конструктивні зауваження. Однак у порушення переговорної процедури, нас позбавили можливості надання пояснень", – йдеться в повідомленні.

Довженко-Центр опублікував офіційну заяву щодо дій Наглядової ради УКФ: вони перевищили повноваження
Довженко-Центр

Мотивація Наглядової Ради УКФ

Наглядова Рада УКФ прийняла рішення не підтримувати "Німі ночі"через "невідповідність пріоритетам обраного ЛОТ-у та програми в цілому та/або через відсутність демонстрації потенціалу позитивної динаміки масштабування та/або не врахування загальних стратегічних цілей Фонду", тоді як експерти в своїх висновках навпаки наголосили на відповідності проекту пріоритетам ЛОТ-у".

Рішення було безапеляційним:

"Через велике навантаження Фонд не надає додаткових роз’яснень щодо причин відхилення та не приймає апеляції на рішення Наглядової Ради".

Звернення до Мінкульту

Команда Довженко-Центру закликала Міністерство культури втрутитись у ситуацію та проаналізувати рішення нового складу Наглядової ради Фонду та "вжити заходів щодо нейтралізації їх негативних наслідків, аж до розпуску Наглядової ради як такої, що підважила довіру культурного сектору, вдавшись до одіозних, упереджених рішень, які демонструють її руйнівну некомпетентність".

"Ми вважаємо рішення Наглядової ради УКФ некомпетентним і необґрунтованим, прийнятим з перебільшенням повноважень, закріплених за нею Законом України "Про Український культурний фонд" та з порушенням Порядку проведення конкурсного відбору проектів. Таке рішення є втручанням в прозорі процедури прийняття рішень УКФ та спробою підміни незалежної експертизи позицією наглядової ради.

Ми вимагаємо від Наглядової ради повернутись у легітимне поле, провадити свою діяльність виключно в межах чинного законодавства в прозорий та неупереджений спосіб, і нести відповідальність за свої рішення, зокрема й забезпечуючи їх публічне обґрунтування та відкритий діалог із сектором".

Коментарів з приводу ситуацію з боку УКФ поки що не було.

Що відомо

"Німі ночі" – єдиний в Україні та найбільший у Східній Європі фестиваль архівного кіно, що досліджує, переосмислює та презентує українське і світове німе кіно через музику сучасних авторів.

Німі ночі
"Німі ночі" в Одесі (2018 рік). facebook.com/mutenightsfestival

Фестиваль започатковано в Одесі у 2010 році, від 2012 Довженко-Центр став його постійним організатором. За 11 років існування фестивалю українська публіка побачила десятки фільмів, серед яких знана класика і стрічки, що вважалися втраченими.

Партнерами фестивалю виступали кіноархіви Великої Британії, Німеччини, Франції, Швеції, Естонії, Австрії, Японії. Над створенням саундтреків до фільмів працювали імениті і молоді композитори та виконавці з України, Білорусі, Азербайджану, Австрії, Польщі, Чехії, Франції, Великої Британії, Японії, США.

Цьогоріч на фестивалі мали бути продемонстровані німі фільми виробництва США, Естонії, Грузії, Франції, а також щойно віднайдені в міжнародних кіноархівах українські німі стрічки, в супроводі музикантів з України, Туреччини, Північної Македонії, Казахстану за партнерської підтримки Естонського кіноархіву та Британської Ради.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад