Індія очікує до 60 тисяч тонн соняшникової олії з України після розблокування портів

Індія очікує до 60 тисяч тонн соняшникової олії з України після розблокування портів

Розблокування українських портів має відновити експорт української соняшникової олії до Індії після п’ятимісячної зупинки через вторгнення РФ.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на індійського брокера харчових олій Sunvin Group.

До Індії має надійти від 50 до 60 тисяч тонн соняшникової олії після відкриття коридорів для експорту з портів Одеси та Чорноморська.

“Ми почали отримувати пропозиції, за якими із серпня мають початися поставки кораблями. Але все залежить від наявності суден”, — розповів генеральний директор Sunvin Group Сандіп Баджорія.

За 10 місяців 2021 року Індія закупила 1,89 млн тонн соняшникової олії, з яких Україна експортувала майже 74%, а Аргентина і Росія — близько 12% кожна.

Індія є найбільшим імпортером української соняшникової олії (1569 тис. т. у 2021 році) після ЄС (1447 тис. т.) і Китаю (785 тис. т.).

25 липня міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що експорт зерна з морпортів Одещини почнеться за два тижні і це має принести в бюджет мільярд доларів щомісячно.

Спочатку мають запрацювати порти “Чорноморськ“ та “Одеса”, а пізніше буде долучений порт "Південний".

Що відомо

  • Українська, турецька та російська військові делегації за участі ООН зустрілися у Стамбулі 13 липня для переговорів щодо відновлення експорту українського зерна з чорноморських портів в умовах загострення глобальної продовольчої кризи. На зустрічі сторони домовились створити координаційний центр у Стамбулі та провести повторну зустріч української та російської делегацій.
  • 27 липня в Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр по експорту українського зерна.
  • Блокування Росією українського зерна в портах поставило під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей у світі. Тому Туреччина активізувала контакти з Росією та Україною щодо створення безпечного коридору в Чорному морі. Зокрема виступила ініціатором проведення переговорів у Стамбулі.
  • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії.

Читайте також

Розблокування українських портів: чому це так важливо для світу і де найбільше очікують на українське зерно

Через війну Україна втратила 460 тис. гектарів аграрних земель — заступник міністра про зерно, порти та окупацію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок