Туреччина активізує зусилля зі створення зернового коридору з України — Ердоган

Туреччина активізує зусилля зі створення зернового коридору з України — Ердоган

Туреччина активізує зусилля зі створення зернового коридору з України — Ердоган
Президент Туреччини Реджеп Ердоган на саміті НАТО 30 червня, фото: AP

Туреччина має намір активізувати контакти з Росією та Україною щодо створення коридору задля вивезення українського збіжжя.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі в Анкарі.

"Особливо велике значення має Чорноморський зерновий коридор. Важливими є підходи і пана Путіна, і пана Зеленського, обох лідерів. Ми продовжуємо наші переговори, тому що йдеться про те, щоб це зерно потрапило у світ", — зазначив політик.

Ердоган наголосив, що у зв’язку із кризою окремим регіонам планети загрожує нестача харчів.

"Є серйозні проблеми у світі, особливо в Африці, і ми хочемо бути посередником для обох лідерів щодо цього", — підкреслив президент Туреччини.

За його словами, задля вирішення цього питання планується організувати зустріч із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

"Ми активізуємо наші переговори протягом 7-10 днів і спробуємо дійти результату", — підсумував Ердоган.

Що відомо

  • Україна, яка до війни постачала 10% від світового експорту пшениці, а також вирощувала достатньо продовольства, щоб нагодувати 400 мільйонів людей у світі, обмежила вивезення своєї продукції за кордон.
  • Це пов’язано з втратою 25% посівних площ, а також блокуванням Росією українських портів, через які реалізовувалося 90% зерна на експорт. Відтак, близько 23 мільйонів тонн залишилось у надлишку. В ЄС вже назвали такі дії Росії воєнним злочином.
  • Водночас влада РФ стверджує, що Росія не блокує порти, а "з розв'язанням продовольчих проблем може допомогти зняття санкцій". У США та Великій Британії цю пропозицію від Росії відкинули.
  • Попри те, що Україна розробляє сухопутні експортні маршрути, зокрема через Польщу та Румунію, їх ефективність не така висока, як транспортування морем. Тому Туреччина почала обговорювати з Україною та РФ створення "зернового коридору" у Чорному морі.
  • Водночас в українському МЗС наголошують, що для функціонування морського маршруту мають бути “дієві гарантії безпеки”, оскільки там не виключають ймовірності, що РФ використає “коридор” для нападу на Одесу. Президент Володимир Зеленський також заявив, що лише завершення війни гарантуватиме надійність постачання продовольства морем.
  • Туреччина докладає зусиль для відкриття коридорів для вивезення зерна з України, і в регіоні вже є близько 20 кораблів, які готові виконувати цю місію, заявив за результатами саміту НАТО в Мадриді заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.
  • Журналісти "Схем" встановили, що Росія вивозить крадене українське зерно з Криму до Туреччини. У супровідних документах на зерно, яке великими партіями імпортує Туреччина, походження товару зазначене як "Крим, Росія". Зерно вантажиться в порту "Авліта" (Севастополь), куди його звозять з тимчасово окупованих територій, зокрема Херсонської та Запорізької областей.

Читайте також

Посол України в Туреччині розповів, за яким механізмом повертатимуть вкрадене РФ зерно

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок