Капелан, якому написав Люцифер: історія від військовослужбовця Віталія Хворостяного

Капелан, якому написав Люцифер: історія від військовослужбовця Віталія Хворостяного

Капелан, якому написав Люцифер: історія від військовослужбовця Віталія Хворостяного
Ілюстрація Ніки Назаренко

У серії художніх нарисів "Нотатки військових" захисники і захисниці з різних точок України, люди з військовим досвідом з передової і тилу розповідають про свої спостереження. Їхні історії — не завжди про битви, але вони допомагають краще зрозуміти війну.

Ділимося дописом Віталія Хворостяного, журналіста й військовослужбовця ЗСУ, в якому він розповідає кумедну історію про військового капелана з позивним "Ребе". Оригінальний текст автора наводимо без змін.

Рубрика: І сміх, і гріх.

Іноді трапляються випадки, які навмисно і не вигадаєш.

Я вже писав раніше, що у нашого капелана позивний "Ребе". Це сам по собі досить кумедний факт, адже для представника ПЦУ взяти такий позивний, (точніше, прийняти його від бійців, які його й вигадали) — це не лише показник почуття гумору, але й інтелекту (адже ці поняття, як на мене, взаємопоєднані).

Сьогодні Ребе привіз на позиції коптер "Мавік", який за власний кошт придбали його парафіяни і довірили Ребе відвезти пташку до бійців.

У нас є досвідчений оператор дронів, який відразу вчепився в іграшку і почав перевіряти налаштування, а святого отця відвели на кухню, щоб напоїти кавою. На якомусь етапі я помітив, як Ребе поліз до кишені за телефоном, щоб перевірити повідомлення, що надіслав йому один з командирів відділення, адже вони з Ребе домовилися, що той йому відзвітує про справність апарату.

Ребе витяг телефон, сьорбнув кави і глянув на екран. Раптом його брови полізли на лоба, було помітно, що він неабияк збентежений. Потім він прочитав наступне повідомлення, брови повернулися на своє звичне місце і Ребе мовчки продовжив пити каву.

За п'ять хвилин до мене підійшов командир відділення, який надсилав ровідомлення священнику. Я його запитав, шо він такого прислав святому отцю, що в останнього ледь брови з лоба на потилицю не перескочили? Комвідділення запевнив мене, що нічого такого, однак, бачачи мій скепсис, дістав телефон і показав повідомлення:

"Вітаю! Все нормально, готові працювати"

А поряд з повідомленням підпис — Люцифер.

Як з'ясувалося, позивний командира відділення "Люцик" — це просто скорочення від Люцифер. І у повідомленні воно було прописане повністю.

Занавіс.

Знайомтесь — Ребе (він погодився на публікацію цього допису та його світлин).

Капелан, якому написав Люцифер: історія від військовослужбовця Віталія Хворостяного
Фото: Facebook Віталій Хворостяний

Більше "Нотаток військових"

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура