В Офісі президента підтримали рішення литовського уряду про блокаду транзиту підсанкційних товарів на територію Литви, заявивши, що це — хороший приклад для інших країн.
Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
"Гострий дефіцит лідерства — ось що реально заважає покарати Росію. Саме такої принциповості, яку демонструє (президент Литви — ред.) Гітанас Науседа, намертво блокуючи смертоносний транзит Росії до Калінінграда", — зазначив посадовець.
Він закликав лідерів інших держав наслідувати приклад литовського президента.
"Хороший приклад для інших лідерів: жорсткі рішення швидко вправляють мозок російським варварам", — підсумував Подоляк.
Раніше стало відомо, що Європейська комісія готує документ, який дозволить перевозити підсанкційні російські вантажі до Калінінграда, тобто "з Росії до Росії", але через територію Європейського Союзу, повідомляє литовське видання Delfi із посиланням на європарламентаря від Литви Пятраса Ауштрявічуса.
"Цього тижня в ЄС відбулося кілька зустрічей. Литва висловила безкомпромісну позицію щодо необхідності збереження раніше узгодженої позиції і не піддаватися російському тиску. Більшість держав підтримали Литву. На жаль, представник однієї держави запропонував переглянути Положення про запровадження санкцій", — розповів Ауштрявічус.
Політик уточнив, що Литва може накласти вето на таке рішення Єврокомісії, і ймовірно, це буде зроблено.
"В ході виконання правил транзиту Росія, безсумнівно, спрямує свої погрози на Вільнюс. Литва залишиться одна без формального прикриття ЄС. Буде серйозна міжнародно-політична криза", — наголосив Ауштрявічус.
Що відомо
- Литовська залізниця раніше повідомила Калінінградську залізницю про те, що з суботи, 18 червня, припиняє транзит підсанкційних вантажів між Калінінградською областю і основною територією Росії. Компанія отримала роз'яснення Єврокомісії, згідно з якими, навіть якщо санкційні товари і вантажі йдуть з однієї частини Росії в іншу, але через територію ЄС, їхнє перевезення все одно заборонено.
- Згодом Литва розширила обмеження щодо транзиту у Калінінградську область Росії, заборонивши перевезення підсанкційних товарів не лише залізницею, але й автомобільними шляхами.
- 18 червня губернатор Калінінградської області Росії Антон Аліханов заявив, що Литва припинила пропускати через свою територію транзитні потяги з товарами, які потрапили під санкції Європейського Союзу, з регіонів РФ. У відповідь на блокаду Калінінграда Росія погрожує ЄС і НАТО та заявляє, що Москва може перейти до розв'язання проблеми будь-якими способами.
- Затиснутий між Балтійським морем та членами НАТО Польщею та Литвою, Калінінград відокремлений від материкової частини Росії приблизно на (435 миль) 700 кілометрів, це найзахідніша частина Росії.
- Міністерство закордонних справ Росії пообіцяло Литві відповідь у "практичній площині" на тлі обмеження транзиту підсанкційних товарів у Калінінградську область.
- Пізніше на навчаннях у Калінінградській області РФ відпрацювала удар по комунікаціях "умовного супротивника".
Читайте також
"Блокада Калінінграда": чи готувались Литва та ЄС до провокацій з боку Росії
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу