"У нас розв'язані руки": У Росії погрожують Литві, ЄС і НАТО через "блокаду" Калінінграда

"У нас розв'язані руки": У Росії погрожують Литві, ЄС і НАТО через "блокаду" Калінінграда

"У нас розв'язані руки": У Росії погрожують Литві, ЄС і НАТО через "блокаду" Калінінграда
. Фото: Суспільне

У Росії різко відреагували на заборону транзиту територією Литви підсанкційних товарів між Калінінградською областю та рештою РФ. Російські чиновники звинувачують Литву у нехтуванні міжнародним правом і погрожують Євросоюзу і НАТО через рішення Литви.

В МЗС Росії заявили про "відкрито ворожі" дії Литви і вимагають скасування заборони транзит товарів. Інакше Москва залишає за собою право на дії у відповідь "для захисту своїх національних інтересів".

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що рішення Литви є безпрецедентним і незаконним, повідомляє "Медуза".

"Це є порушенням усього і вся. Ми розуміємо, що це пов'язано з відповідним рішенням Європейського союзу поширити дію санкцій на транзит. Це елемент блокади, звичайно ж", — заявив він.

Голова комісії Ради Федерацій із захисту держсуверенітету РФ Андрій Клімов заявив, що рішення Литви заблокувати транзит вантажів до Калінінградської області залізницею можна розцінювати як пряму агресію щодо Росії.

"ЄС, якщо він негайно не виправить нахабну витівку Вільнюса, сам же дезавуює для нас легітимність всіх документів про членство Литви в ЄС і розв'яже руки для вирішення створеної Литвою проблеми Калінінградського транзиту будь-якими обраними нами способами", — зазначив Клімов.

Він також заявив, що "неприпустима поведінка Вільнюса ставить під загрозу" весь блок НАТО, який "де-юре починає руками однієї зі своїх країн-членів неприйнятну блокаду суб'єкта РФ".

Голова Комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас заявив, що "спроба встановлення фактичної блокади області Калінінграда з боку Литви є порушенням суверенітету Росії над цим регіоном і може бути підставою для дуже жорстких і абсолютно законних дій з боку Росії".

Член Ради Федерації Росії від окупованого Криму Ольга Ковітіді заявила, що Росія не залишить поза увагою такий "недружній на її адресу випад", заходи РФ у відповідь на дії Литви "стануть бумерангом, який вдарить по країнах Балтії".

Що відомо

  • Литовська залізниця повідомила Калінінградську залізницю про те, що з суботи, 18 червня, припиняє транзит санкційних вантажів між Калінінградською областю і основною територією Росії. Компанія отримала роз'яснення Єврокомісії, згідно з якими, навіть якщо санкційні товари і вантажі йдуть з однієї частини Росії в іншу, але через територію ЄС, їхнє перевезення все одно заборонено.
  • 31 травня повідомлялось, що лідери країн ЄС на саміті Європейської ради у Брюсселі дійшли згоди до кінця 2022 року заблокувати більшу частину імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення РФ до України, зробивши тимчасовий виняток для палива, яке постачається трубопроводами. Окрім того, представники ЄС домовились запровадити санкції проти 80 олігархів та трьох телеканалів РФ, а також відключити російський "Сбербанк" від платіжної системи SWIFT.
  • Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 31 травня привітав ухвалення Європейським Союзом шостого пакета санкцій проти Росії, який передбачає зокрема і введення часткового ембарго на російську нафту.
  • 3 червня Європейський Союз офіційно повідомив про шостий пакет санкцій проти РФ через вторгнення Росії в Україну.
  • Україна подала Євросоюзу пропозиції щодо сьомого пакета санкцій проти Росії і наполягає на якнайшвидшому ухваленні нових обмежень.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 117. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок