П'ятий президент України, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко 30 травня перетнув державний кордон України. Про це повідомив нардеп від ЄС Володимир Ар'єв. Зранку 30 травня Порошенко повідомив, що прямує з Києва на Конгрес та Саміт Європейської народної партії до Роттердама. Порошенко звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом не перешкоджати його участі у саміті.
"Маю відповідне офіційне запрошення від Президента Європейської народної партії. Є оформлене відрядження, підписане Головою Верховної Ради України. Заплановано мої виступи на Конгресі та Саміті ЄНП, низку зустрічей з керівниками ЄС, держав та урядів країн, лідерами європейських партій", — написав Порошенко.
За його словами, на тлі зовнішньої загрози важливо зберігати єдність та скоординованість зусиль, уникати будь-яких внутрішніх розбратів і спільно працювати на всіх можливих міжнародних майданчиках.
“Хочу наголосити: головний сигнал, з яким прямую до Роттердама, — надати Україні статус країни-кандидата на членство в ЄС вже в червні, шо символічно збігається з п’ятиріччям запровадження безвізового режиму. Другий сигнал — це підтримати Україну у відсічі путінської агресії та відновленні територіальної цілісності. Третій сигнал — це надання нашій державі достатньої фінансової допомоги під час війни та схвалення “Плану Маршалла 2.0” для післявоєнної відбудови”, — написав Порошенко.
27 і 28 травня Порошенко намагався перетнути державний кордон України з Польщею, щоб потрапити на весняну сесію Парламенської асамблеї НАТО у Вільнюсі. Прикордонники аргументували це тим, що Порошенко не підтвердив дозвіл на виїзд. Вони не змогли “зчитати” відповідне розпорядження голови Верховної ради, яке надав їм лідер “ЄС”.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 23 травня затриманий СБУ лідер політсили "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук розповів подробиці у справах щодо виведення з держвласності частини нафтопроводу "Самара – Західний напрямок" і закупівлі вугілля в "ЛДНР". За словами політика, участь у реалізації обох схем брав п’ятий президент Петро Порошенко. Однак адвокат Порошенка Ігор Головань заперечив слова Медведчука.
- У грудні 2021-го Державне бюро розслідувань оголосило Порошенку підозру у держзраді та сприянні терористичним організаціям. Порошенка та інших фігурантів підозрюють у тому, що вони за державні кошти купували в ОРДЛО вугілля. За даними слідства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн гривень, усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд гривень.
- Суд має розібратися, чи Порошенко знав та сприяв Віктору Медведчуку передавати гроші проросійським бойовикам на Донбасі у "вугільній справі", а переслідування Порошенка не має політичного характеру, заявив у коментарі Суспільному прессекретар президента Зеленського Сергій Нікіфоров.
- Під час судового засідання у "вугільній справі" Порошенко зажадав "розслідування провокації" із замовленням для нього безоплатного адвоката Богдана Глядика. Державне бюро розслідувань стверджує, що воно до цього не причетне. Але сам адвокат заявив, що саме ДБР зверталося по його допомогу.
- 19 січня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід Порошенку у справі про державну зраду — особисте зобов'язання, а також зобов'язав здати паспорти для виїзду за кордон. Прокуратура вимагала взяття під варту і заставу у мільярд гривень, у задоволенні цього клопотання суд відмовив.
Читайте також
Порошенко, Медведчук і вугілля. У чому звинувачують п'ятого президента
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!