85% українців виходять з дому лише в разі нагальної потреби, 47% надягають маску в громадських місцях, а 97% ретельно миють руки через поширення коронавірусу в Україні, свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
"Незважаючи на високий рівень стурбованості й підтримку введених заходів, їх виконують далеко не всі, винятком є миття рук", — йдеться в повідомленні на сайті КМІС.
Зокрема:
- рекомендацію "виходити з дому тільки в разі крайньої необхідності, наприклад, до магазину" ніколи не дотримуються чи рідко дотримуються 15% (завжди дотримуються 39%);
- не надягають маску в громадських місцях 47% (з них 23% через нестачу масок, а 14% вважають непотрібним), завжди надягають 23%;
- рекомендацію не користуватися громадським транспортом не виконують 20%;
- рекомендацію дезінфікувати мобільний та інші речі, повернувшись додому, не виконують чи рідко виконують 37% (завжди виконують 31%);
- рекомендацію "торкатися кнопок ліфта і ручок дверей в рукавичках або серветкою" не виконують чи рідко виконують 54% (завжди виконують 21%);
- часто і ретельно миють руки майже всі, рідко виконують це лише 3%, виконують 97%, з них 73% завжди;
- не уникають чи рідко уникають контакту з іншими людьми 20% (завжди уникають 26%).
Крім того, опитуваних попросили назвати три проблеми, які їх найбільше турбують в умовах загрози хвороби.
65% назвали проблеми здоров’я близьких, 32% — свого здоров’я, а 46% — невизначеність ситуації. Фінансові труднощі назвали 29% опитуваних, складність перебування вдома — 28%, а відсутність міського транспорту — 15%.
"Загроза втратити роботу (9%), та неоплачувана відпустка (7%) поки що внизу списку, але минуло лише кілька тижнів після введення запобіжних заходів", — зазначили соціологи.
Що відомо
- Опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) свідчить, що 40,1% українців вважають, що заходи стосовно забезпечення карантину в Україні повинні бути жорсткішими, ніж зараз.
- З 12 березня до 3 квітня щонайменше в Україні запроваджено карантин. Україна закрила кордони для іноземних громадян та пункти пропуску для пасажирського сполучення на два тижні через глобальне поширення коронавірусу.
- Світ вдається до нових заходів, щоб зупинити пандемію коронавірусу.
- Верховна Рада 17 березня ухвалила законопроєкт щодо боротьби з COVID-19, яким передбачаються штрафи для населення за порушення карантину, доплати медикам, закупівля медпрепаратів без тендерів та інше. 18 березня президент Володимир Зеленський підписав закон.
- У Києві влада вирішила, що в аптеках і продуктових магазинах має бути не більш ніж 1 людина на 10 квадратних метрів та заборонила користуватися дитячими та спортивними майданчиками в парках, скверах та біля будинків.
- Станом на ранок 24 березня в Україні зафіксовано 84 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, що на 11 осіб більше, ніж було 23 березня.
- Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.