Зеленський підписав закон про протидію коронавірусу

Зеленський підписав закон про протидію коронавірусу

Зеленський підписав закон про протидію коронавірусу
ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3219 щодо протидії COVID-19, згідно з яким передбачаються штрафи для населення за порушення карантину, доплати медикам, закупівля медпрепаратів без тендерів та інше.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, президент повернув документ із власним підписом 18 березня.

17 лютого його підписав спікер парламенту Дмитро Разумков та передав Зеленському.

Закон набирає чинності з наступного дня після опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Що відомо

  • 17 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо боротьби з COVID-19. До адміністративного Кодексу внесли статтю, згідно з якою порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, а також рішень органів місцевої влади будуть каратися штрафом від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч гривень).
  • Посадові осіби заплатять штраф у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 тисяч гривень).
  • Крім того, можливе ув'язнення на строк до 3 років. Якщо ці дії привели до загибелі людей, то покарання буде від 5 до 8 років ув’язнення.
  • Також згідно з законом медикам тепер мають виплачувати доплату у розмірі до 200% заробітної плати до завершення карантинних заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штрафи, доплати, закупівлі. Рада ухвалила закон для боротьби з COVID-19

В Україні карантин. Що відбувається

На початок