Українська делегація буде проводити консультації з ОБСЄ подальшого формату переговорів — ТКГ

Українська делегація буде проводити консультації з ОБСЄ подальшого формату переговорів — ТКГ

Українська делегація буде проводити консультації з ОБСЄ подальшого формату переговорів — ТКГ
УНІАН

Українська делегація в Тристоронній контактній групі буде радитись з ОБСЄ, а також Німеччиною та Францією щодо подальшого формату переговорів. Про це повідомила Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі.

"Українська делегація в ТКГ рішуче засуджує рішення російської влади про визнання так званих "ДНР/ЛНР", що може свідчити про свідомий вихід РФ із Мінських домовленостей", — йдеться у повідомленні.

За даними ТКГ, протягом минулого тижня російська делегація неодноразово цілеспрямовано ухилялась від участі в консультаціях у форматі ТКГ, реалізуючи свій план за допомогою ескалації на лінії розмежування.

У повідомленні зазначили, що Українська делегація буде проводити консультації з Координатором від ОБСЄ та країнами Нормандської четвірки щодо подальшого формату переговорного процесу.

Що буде з Мінськими домовленостями

Член Тристоронньої контактної групи Сергій Гармаш розповів Суспільному, що наразі рішення на рівні керівництва держави по Мінським домовленостям зараз немає.

"Моя особиста думка, що ніяких вже Мінських домовленостей не може бути. Тому що, Мінські домовленості передбачають повернення ОРДЛО під суверенітет України. Зараз, ОРДЛО є з боку України, як окремі райони, окуповані райони. Але вже немає такого терміну "з боку Росії", з боку Росії є терміни “ДНР” і “ЛНР”, як незалежних держав. Тому, немає предмета для домовленостей у Мінському процесі, відповідно немає Мінських домовленостей", — розповів Гармаш.

Чи є алгоритм з боку України. Як діяти надалі?

"Поки що, рішення не прийнято", — зазначив Гармаш.

Стосовно роботи ТКГ, щось змінюється?

"Якщо немає Мінських домовленостей, яка може бути ТКГ", — розповів Гармаш.

Коли очікувати офіційного рішення?

Член Тристоронньої контактної групи Сергій Гармаш розповів, що чекає офіційне рішення.

У Росії почали ширитися заяви про визнання цих “республік” у межах області

"Це апріорі, це зрозуміло. Якщо Путін визнає “республіки”, а у “конституціях республік” написано, що у них вся територія Донецької та Луганської областей, то він визнає “республіки” у цих “кордонах” відповідно. “Кордонах” цих утворень. тут не може бути іншого варіанту", — розповів Сергій Гармаш.

Тобто, буде захоплення цих територій також?

"Це вже буде залежати від бажання Путіна, або доцільності такого захоплення. Але я думаю, що звичайно він буде. Тому що, як ще дестабілізувати. Навіщо вони ввели туди таку кількість військ. Вони ж чудово знають, що ми їх не обстрілюємо і не погрожуємо, у такому випадку. Я думаю, що буде, можливо не відразу. Це буде використовуватися, як інструмент тиску спочатку. Але у будь-якому разі - буде. Якщо Путін ввів свої війська і ми не стріляємо, щоб не провокувати Росію на глобальну війну, припустимо, то виходить, що конфлікт "заморожений", а Росія не зацікавлена у “замороженому” конфлікті, їй потрібно, щоб цей конфлікт продовжував ослаблювати Україну, відповідно буде його розвивати. Розвивати його можна тільки територіально", — заявив Сергій Гармаш.

Україна зі свого боку, як може діяти?

"Ситуація, яка склалася ми будемо проводити консультації із діючим головуванням в ОБСЄ, координатором від ОБСЄ та країнами Нормандської четвірки щодо подальшого формату переговорного процесу. Це консультації щодо подальших переговорів, але я сумніваюсь, що вони будуть. мінська вже, немає. Про що тут говорити", — додав Гармаш.

Потрібно на офіційному рівні це якось визнати?

"Зараз будуть консультуватися, я думаю визнають", — підсумував член Тристоронньої контактної групи Сергій Гармаш.

Читайте також

  • Росія визнає незалежність самопроголошених "ЛДНР". Путін висунув ультиматум Києву
  • 19 лютого президент Володимир Зеленський та його французький колега Еммануель Макрон домовилися про скликання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) для деескалації ситуації на Донбасі та встановлення режиму "тиші". Однак Росія вже двічі відмовилась від зустрічі ТКГ. 20 лютого Зеленський і Макрон знову обговорили поточну безпекову ситуацію.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок