Що почитати? Павло Дерев’янко "Аркан вовків"

Що почитати? Павло Дерев’янко "Аркан вовків"

Що почитати? Павло Дерев’янко "Аркан вовків"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Цього разу докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік рекомендує вам прочитати сучасне якісне українське фентезі, написане на основі української історії й фольклору. Це – роман Павла Дерев’янка "Аркан вовків".

Перша частина трилогії "Litopys Siroho Ordenu". У творі описані події 1845 року: Гетьманщина як незалежна держава існує вже понад 200 років, оскільки орден характерників – наділених надприродними здібностями козаків – перешкодив укладенню Переяславської угоди 1654 року. Натомість, Московське царство було захоплене монголами й стало частиною Смарагдової орди. На захисті Гетьманщини стоять військо Січове, Таємна Варта і лицарі Сірого Ордену – козаки-характерники, що володіють потойбічними силами. У цьому контексті варто згадати, що роман присвячений захисникам та захисницям України.

З подіями твору читачі знайомляться крізь призму біографії Северина Чорнововка, який стає характерником, тобто в основі сюжету – "навчання" новобранця-характерника Северина.

Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Окрім нього, у романі "Аркан вовків" є ще чотири молоді характерники, кожен із яких запам’ятовується читачеві. Усі вони з різних регіонів країни, із різних прошарків суспільства: галицький шляхтич, слобожанська біднота, таврієць гебрейського походження, київський безпритульник. Читач із задоволенням спостерігає за їхнім фізичним і духовним розвитком, за їхніми пригодами й витівками.

Автор ретельно вписує історію становлення героїв в історичний і суспільний контексти: майже двісті років гетьманатом правлять виборні гетьмани та двопалатний парламент – Червона та Чорна ради, співіснують католицька та православна церкви, мова перейшла на latynku, до Берліну чи Гамерики можна потрапити на цепеліні, ліси та водойми сповнені міфічними створіннями. У процесі творення власного фентезійного світу Павло Дерев’янко бере за основу українські казки, фольклор та легенди, поєднує їх з історичними фактами й асоціаціями на твори світової літератури. Варто зазначити вишукану мову твору, динамічний сюжет, життєстверджувальний характер, нестереотипних персонажів.

Якщо вам припаде до душі роман "Аркан вовків", то читайте і другу книгу з трилогії – "Тенета війни".

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"

Що почитати? Дорж Бату «Моцарт 2.0.»

Що почитати? "19 різдвяних історій"

Що почитати? "Два пасинки Митрополита"

Що почитати? Ореста Осійчук "Абрикосова книгарня"

Що почитати? Макс Кідрук "Бот"

Що почитати? Дмитро Кешеля "Родаки"

На початок