Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо ви скористались порадою і прочитали роман Ілларіона Павлюка "Білий попіл", то докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік радить вам розширити уявлення про творчість письменника, ознайомившись ще з одним його твором – романом "Танець недоумка".

"Книга є яскравим зразком наукової фантастики, що перенесе вас на таємничу планету Іш-Чель, яка нагадає вам Пандору з кінофільму "Аватар". Головний герой роману "Танець недоумка" – космічний біолог Гіль Гіршевич, який переживає кризовий період і підозрює, що має генетичну хворобу, яка призведе невдовзі до відмирання нейронів у мозку й безладного смикання тіла – "танцю недоумка"".
Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Несподівано він отримує пропозицію від приватної військової компанії "Корпус конкістадорів": полетіти за 163 тисячі світлових років для освоєння майже безпечної планети Іш-Чель. Ілларіон Павлюк майстерно описує часи голографічних екранів, гіперзвукових експресів, космопортів, гравіциклів та синтез-ядерних гвинтівок, він тримає увагу читача, зображуючи загадкову атмосферу далекої планети: екзотичні квіти з наркотичним пилком, рибоящери, смертожуки, закинуті міста і чужоземний розум, з яким доведеться воювати героєві.

Варто зазначити, каже Лілік, що під оболонкою наукової фантастики прихований психологічний твір, що змусить читача замислитись про низку морально-етичних проблем: життєвого вибору, екзистенційного страху, життя і смерті, дитячих страхів, відчуження від родини, самотності тощо.

Читайте також:

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

На початок