Що почитати? Макс Кідрук "Бот"

Що почитати? Макс Кідрук "Бот"

Що почитати? Макс Кідрук "Бот"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Цього разу докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік рекомендує вам для ознайомлення твір, що увійшов в історію нашої літератури як перший український технотрилер – роман Макса Кідрука "Бот".

Складається він з двох частин: "Бот. Атакамська криза" (2012) і "Бот: Ґуаякільський парадокс" (2015).

"Як відомо, трилер (thrill з англ. – "вразити", "потрясти", "налякати") – особливий жанр літератури й кіно, сюжет якого має викликати у глядачів або читачів тривожне очікування, тривогу, страх", — пояснила Ольга.

Макс Кідрук зазначає, що технотрилер – це жанр художньої літератури, що досліджує взаємодію людини з реальними технологіями, а насамперед – фатальні помилки у цій взаємодії, що призводять до страхітливих техногенних катастроф.

Головний герой роману "Бот" – молодий український програміст Тимур Коршак, який змушений поїхати у відрядження до секретної лабораторії в пустелі Атакама (Чилі), щоб виправити помилки в роботі так званих ботів – хлопчиків-близнюків, народжених унаслідок штучного запліднення й абсолютно знеособлених, позбавлених думок і прагнень через мікрочіпи, що підживлюються їм у мозок вченими. Саме в пустелі й розгортаються події твору, які тривають читача в напрузі до останньої сторінки.

"Варто зазначити, що Макс Кідрук, як мандрівник із досвідом і автор низки тревелогів, досить майстерно описує реальні місця Атаками, особливості клімату й рельєфу, населені пункти. Сам письменник в численних інтерв’ю зазначає, що всі технології, згадані в романі, також існують насправді, адже в процесі роботи над "Ботом" він консультувався з фахівцями в різних галузях з метою уникнення фактологічних помилок", — розповіла докторка.
Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Технотрилер "Бот" Макса Кідрука – це твір, вартий прочитання, оскільки він є своєрідним романом-застереженням, у якому зображено реальні масштаби можливої катастрофи, пов’язаної з бурхливим розвитком нанотехнологій, успіхами в дослідженнях природи штучного інтелекту.

Загалом "Бот" був задуманий як трилогія, і хоча читачі з нетерпінням очікували на третю частину, Макс Кідрук призупинив роботу над цим романом і займається іншими проєктами. Проте якщо вам сподобається "Бот", то пам’ятайте, що Макс Кідрук є автором ще кількох не менш цікавих психотрилерів.

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"

Що почитати? Дорж Бату «Моцарт 2.0.»

Що почитати? "19 різдвяних історій"

Що почитати? "Два пасинки Митрополита"

Що почитати? Ореста Осійчук "Абрикосова книгарня"

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди