Що почитати? Дорж Бату «Моцарт 2.0.»

Що почитати? Дорж Бату «Моцарт 2.0.»

Що почитати? Дорж Бату «Моцарт 2.0.»
ФОТО: Суспільне Чернігів

Ольга Лілік радить музично-фантастично-філософський роман «Моцарт 2.0.» українського письменника Доржа Бату. Це – сучасне перепрочитання класики чи спроба осучаснити видатного діяча однієї з попередніх епох.

Цей роман є спробою наблизити великого композитора до сучасного читача, показати його як звичайну людину зі своїми вадами й чеснотами, зруйнувати уявлення про нього, що склалися ще в шкільні роки на уроках музики. Сам автор зазначає, що «Вольфі – зовсім не нудний пафосний чувак у перуці, а веселун і паскудник».

"Уявіть, що геніальний митець опиняється в сучасному Нью-Йорку через 227 років після власної смерті. Автор демонструє, як композитор щиро дивується всьому: дивно одягненим людям із дощечками в руках, залізному птаху із людьми в череві, гігантським хробакам під землею. Його вражає метро й галас, одяг, спосіб життя, звички й манери людей. Він потрапляє в різноманітні, безглузді, інколи небезпечні, а подекуди неймовірні ситуації. Рятує його лише знайомство з українкою – нелегальною емігранткою Стейсі (вона ж Стася) та справжня дружба", – розповідає Ольга Лілік.

За її словами, автору вдалося майстерно пов’язати вигадку й реальні факти про життя і творчість Моцарта, детективний сюжет та філософування про сенс буття. Твір читається «на одному подиху», залишає простір для роздумів про долю людини, її життєвий вибір і призначення.

Для посилення атмосферності роману автор пропонує QR-коди із музичними композиціями Моцарта (до яких вказані виконавці, солісти, диригенти), а також відеороликами, що розкривають секрети створення книжки.

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"

На початок