Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Усім, хто цікавиться психологією, шукає в художніх творах яскраві психотипи, прагне проаналізувати зміни в гендерній структурі сучасного суспільства на матеріалі літературних творів, докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік пропонує прочитати новий роман сучасного українського письменника, критика й літературознавця Володимира Даниленка "Маски Діани Стогодюк".

Автор майстерно передає атмосферу сучасного суспільства: інформаційна культура, соціальні мережі, вегетаріанство, дорогі автівки, пластична хірургія, культ речей тощо.

"На такому фоні він творить образ la femme fatale – головної героїні твору Діани Стогодюк, яка з легкістю закохує в себе різних чоловіків – бізнесменів та ортодоксальних вірян, депутатів парламенту, напівкримінальних нуворишів і профспілкових діячів. Вона добре відчуває, чого саме потребує конкретна людина, і тому легко прив’язує до себе чоловіків, уміло використовуючи їх для задоволення власних бажань, а потім знецінює і викидає зі свого життя, знаходячи нову жертву", — розповіла Ольга.
Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Для кожного чоловіка Діана має певну "маску", не розкриваючи ні перед ким своєї справжньої сутності. Даниленко зазначає, що у своїх художніх творах він створює образи фатальних жінок, оскільки на сьогодні цей тип заполонив телевізори, Інтернет і глянцеві журнали.

На думку Ольги Лілік, роман є цікавим (2021 року, -ред.), оскільки дає змогу ніби збоку поглянути на сучасне суспільство і його цінності – матеріальні й духовні.

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

На початок