Заклик президента Сполучених Штатів Джо Байдена залишити територію України, звернений до американських громадян не свідчить про радикальну зміну безпекової ситуації.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Нічого нового в цій заяві немає. Ми знаємо позицію Сполучених Штатів, які вже робили такі заяви. Вони розпочали з евакуації членів сімей співробітників посольства. Тому ця заява не свідчить про якусь радикальну зміну ситуації", — заявив Кулеба.
11 лютого Американська влада закликала громадян США не їздити в Україну через посилення загрози російських військових дій та COVID-19. Ті, хто в Україні, мають виїхати зараз комерційним або приватним шляхом.
“Якщо ви залишитеся в Україні, будьте обережнішими через злочинність, громадянські заворушення та можливі бойові дії, якщо Росія почне військові дії. Деякі області мають підвищений ризик”, — попередили американців у Держдепі 10 лютого.
Що відомо
- 11 лютого Державний департамент США рекомендував всім американським громадянам залишити територію України.
- 24 січня Державний департамент США дав дозвіл на добровільний від’їзд (“санкціонований від’їзд”) державних службовців США та наказав виїхати членам родин (“обов’язковий від’їзд”) державних службовців США з посольства у Києві.
Читайте також
Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення
У випадку вторгнення Росії в Україну Північного потоку-2 не стане — Байден
Сенатори США просять Байдена надати Україні доступ до більшої кількості розвідувальних даних
Держдеп дозволив добровільний виїзд з України дипломатів США і наказав виїхати членам їхніх родин
"Ми несемо відповідальність". Що кажуть дипломати, яких через РФ евакуюють з України
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!