Окупанти в Криму пошкодили будівлю історичного Ханського палацу під час реставрації

Окупанти в Криму пошкодили будівлю історичного Ханського палацу під час реставрації

Окупанти в Криму пошкодили будівлю історичного Ханського палацу під час реставрації

У будівлі з'явилась тріщина висотою близько 3 метрів. Сталося це під час так званих реставраційних робіт, які проводяться на об’єкті, повідомляє LB з посиланням на окупаційне видання "Кримінформ" і на так званого керівника дирекції з централізованого обслуговування та розвитку закладів сфери культури Іллю Алимчева.

Ханський палац розташований у Бахчисараї, у 2014 році його мали включити в список об'єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Фото свідчать, що для того, аби стіна не завалилася, робітники підперли її дерев’яними конструкціями.

"У цьому немає нічого страшного, це все можна усунути. Серйозної шкоди не завдано. Зараз вивчаємо все конструктивно і робитимемо", – запевняє Ілля Алимчев.

Окупанти в Криму пошкодили будівлю історичного Ханського палацу під час реставраціїФото: Ельміра Аблялімова

Тріщини в стінах Ханського палацу

Колишній глава Республіканського комітету АР Крим у справах міжнаціональних відносин та депортованих громадян Едем Дудаков заявив, що роботи почали проводити без належної експертизи, а також залучили некомпетентних людей:

"Проблеми, власне, саме у фатальній інженерній безграмотності фірм-одноденок, починаючи з проєктувальників, закінчуючи виконавцями, яких влада наймає, за принципом – ти мені, я тобі. У цих фірм ліцензіям у кращому разі 2—3 роки. У багатьох Ханський (палац — авт.) — перший об'єкт реставрації".

Окупанти в Криму пошкодили будівлю історичного Ханського палацу під час реставраціїФото: Edem Dudakov

Кондиціонери на стіні Ханського палацу в Бахчисараї

Окупанти в Криму пошкодили будівлю історичного Ханського палацу під час реставраціїФото: Edem Dudakov

Ексгенеральний директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомляла, що у Ханському палаці окупанти проводять не реставраційні роботи, а звичайне будівництво, як на будівлях, які не мають історичної цінності.

Що відомо

Ханський палац – пам'ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника.

Читайте також

"Безпрецедентна криза": під час пандемії культурна галузь втратила 10 млн робочих місць

Заборонено майже 300 видань, дозволено близько 22 тис.: як регулюється ввезення книг із РФ в Україні

Володимир Шейко: "Наша ідентичність не є доконаною чи довершеною"

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад