У МЗС розповіли про ситуацію з українцями у Казахстані та анонсували відновлення авіарейсів

У МЗС розповіли про ситуацію з українцями у Казахстані та анонсували відновлення авіарейсів

У МЗС розповіли про ситуацію з українцями у Казахстані та анонсували відновлення авіарейсів
Original

У Казахстані під час масових протестів не загинув, не постраждав та не був затриманий жоден громадянин України. Для вивезення українців з цієї країни 9 січня планується відновити регулярні авіарейси за маршрутом Нур-Султан — Київ.

Про це Суспільному повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його інформацією, Міжнародний аеропорт Алмати призупинив обслуговування цивільних літаків і використовується для військово-транспортної авіації держав-членів ОДКБОрганізація договору про колективну безпеку — військово-політична міжнародна організація, до якої входять шість країн: Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія і Таджикистан. Вона була створена 15 травня 1992 року і розглядається як "головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного і військово-стратегічного характеру".. Тож наразі українське посольство надає консульську допомогу громадянам, які через скасовані авіарейси не можуть залишити Казахстан. Найбільша кількість громадян застрягла в Алмати — 116.

"Усі застряглі громадяни забезпечені тимчасовим житлом та продуктами харчування. Загроз їхньому життю чи безпеці немає. Посольство підтримує з усіма пасажирами постійний зв‘язок та інформуватиме їх про подальші кроки", — повідомив Ніколенко.

Читайте також: "Червоний" рівень терзагрози та понад п'ять тисяч затриманих. Хроніка подій у Казахстані

За попередньою інформацією, 9 січня планується відновлення регулярних авіарейсів за маршрутом Нур-Султан — Київ. Речник МЗС додав, що українська сторона взаємодіє з урядами інших держав, громадяни яких також не можуть залишити територію Казахстану.

"Враховуючи триваючу силову операцію та складну безпекову ситуацію, зокрема в Алмати та Алматинській області, нині найбезпечнішим варіантом для українців є залишатися в місцях їхнього тимчасового проживання", — сказав Ніколенко.

Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив дипломатам пропрацювати альтернативні шляхи виїзду наших громадян із Казахстану у разі істотних затримок відновлення регулярного авіасполучення. До цієї роботи долучилися усі українські посольства в регіоні.

"Головною передумовою будь-яких подальших заходів є стабілізація безпекової ситуації", — наголосили в МЗС.

Що відомо

  • У Казахстані з 1 січня тривають протести, приводом до яких стало підвищення цін на газ. У ніч проти 5 січня вони переросли в сутички мітингарів і поліції, після чого в різних містах країни почалися погроми та захоплення будівель. У країні на тлі протестів заблокували роботу інтернету, а також припинили працювати банки.
  • Президент Казахстану звернувся до Ради колективної безпеки ОДКБ, до якої входять представники шести країн, зокрема Росії. 6 січня іноземні війська почали прибувати в Казахстан.
  • 7 січня у Казахстані оголосили "червоний рівень" терористичної небезпеки, а президент країни Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення саміту лідерів країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
  • 8 січня Комітет національної безпеки Казахстану повідомив про затримання колишнього прем'єра та ексголови Комітету Каріма Масімова. Його підозрюють у державній зраді.
  • За даними МВС Казахстану, станом на ранок 9 січня в країні затримали 5 135 учасників масових протестів. З них за підозрою у скоєнні особливо тяжких злочинів 134 особи відправили в ізолятори, до 516 громадян застосували адміністративний арешт.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок