На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який є гібридом штаму "Дельта" та швидко розповсюджуваного "Омікрону". Ним заразилися вже 25 людей.
Про це повідомив завідувач лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету Леонтіос Кострікіс в ефірі телеканалу Sigmalive.
За його словами, цей варіант коронавірусу отримав назву "Дельтакрон". Його генетична основа нагадує штам "Дельта", але водночас він має мутації, притаманні "Омікрону".
"Ми знайшли значну кількість мутацій, які раніше виявляли лише під час випадків зараження "Омікрон"-штамом. "Омікрон" має 30 мутацій, 10 з них були ідентифіковані в пробах, взятих на Кіпрі", — розповів вчений.
Новий гібридний штам вже виявили на Кіпрі у 25 COVID-хворих, з них 11 потрапили до лікарні, ще 14 проходять лікування амбулаторно. Зразки "Дельтакрону" внесуть до бази даних GISAID (база геномів коронавірусу), що зробить їх доступними для світової наукової спільноти. Кострікіс поки не береться прогнозувати, чи стане "Дельтакрон" домінуючим, але не виключає, що він може поширитися й витіснити "Омікрон".
Що відомо
- У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що низький рівень вакцинації у світі спровокував появу нових штамів COVID-19.
- Про новий штам коронавірусу "Омікрон", який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
- Люди, в яких виявили штам коронавірусу "Омікрон", у середньому мають на 50-70% менший ризик бути ушпиталеними через ускладнення COVID-19, ніж "Дельтою", підрахувало Управління з питань охорони здоров'я Великої Британії.
Читайте також
Про локдаун у 2022-му, пігулки від COVID-19 і бустерну дозу вакцини — інтерв'ю з головним санлікарем
Другий рік пандемії коронавірусу. Чи поборов світ COVID-19 у 2021-му
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!