У 184 країнах світу зробили понад 8,95 мільярда щеплень проти COVID-19. Лідерами вакцинації є Китай, Франція та Німеччина.
Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з наведеними даними, на кожні 100 людей у всьому світі доводиться 116 доз, але розподіл препаратів є нерівномірним. Так, країни та регіони з найвищими доходами вакцинуються більш ніж у 10 разів швидше, ніж країни з найнижчими доходами.
"Середні темпи вакцинації становлять зараз 43,4 мільйона доз на день, з яких 9 060 715 людей отримали першу дозу. За таких темпів пройде ще п'ять місяців перш ніж 75% жителів планети отримають хоча б одну дозу вакцини", — пише видання.
За даними Bloomberg, найвищий показник вакцинації зафіксований у Китаї – там зробили 2,7 мільярда щеплень: хоча б одну дозу отримали 88,6% жителів, 85,2% — завершили вакцинацію. У Франції повністю вакцинувалися 79,6% громадян, у Німеччині – 70,9%, у Великій Британії – 70,7%, у США – 61,7%. Водночас у Демократичній Республіці Конго – 0,1%, Чаді – 0,5%, на Гаїті – 0,6%, в Ємені – 1,2%.
Що відомо
- 20 грудня гендиректор ВООЗ Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що штам коронавірусу "Омікрон" здатен інфікувати повністю вакцинованих людей.
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
Читайте також:
Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му
Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему
Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий
Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!