Перейти до основного змісту
Україна пройшла третю хвилю COVID-19, на черзі "Омікрон" — інтерв'ю з лікарем

Україна пройшла третю хвилю COVID-19, на черзі "Омікрон" — інтерв'ю з лікарем

Україна пройшла третю хвилю COVID-19, на черзі "Омікрон" — інтерв'ю з лікарем
.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що епідситуація в Україні значно краща, ніж в інших європейських країнах. Можливі наслідки циркуляції і домінування нового штаму "Омікрон"поки що нез’ясовані. За даними МОЗ, шість тижнів поспіль спостерігається зниження кількості госпіталізованих. Зайнятих ліжок для COVID-пацієнтів — 21 567. Чи готова Україна до зустрічі з "Омікроном" розповів в ефірі Українського радіо член експертної групи оперативного штабу МОЗ, лікар-анестезіолог Сергій Дубров.

Про хвилі коронавірусу

"Україна пройшла третю хвилю коронавірусу. Це видно і за кількістю госпіталізованих, і за кількістю вільних ліжок — станом на сьогодні близько 25% ліжок, виділених під COVID-пацієнтів зайняті. Це свідчить, що хвиля завершується", — зазначив Сергій Дубров.

За його словами медична система України впоралася з третьою хвилею. А деякі країни заявили про початок п’ятої хвилі захворюваності, тобто в окремих державах цих хвиль було більше, ніж в Україні.

Про "Омікрон"

"Можна стверджувати, що "Омікрон" в Україні поширюватиметься, але наскільки швидко — поки складно сказати", — відзначив експерт.

Він підтвердив інформацію ВООЗ, що "Омікрон" більш заразний і загроза інфікуватися є вищою, ніж у "Дельти".

"Щодо тяжкості перебігу, то в "Омікрона" попередньо вона легша, аніж у хворих, які були заражені штамом "Дельта". Щоб лікарі могли говорити про тяжкість перебігу, особливості клінічної картини та ефективність вакцин, потрібен певний час. ВООЗ заявила про "Омікрон" 24 листопада, минуло зовсім мало часу, щоб його докладно вивчити і проаналізувати", — розповів лікар-анестезіолог.

Про третю дозу вакцинації

Очікується, що у світі до кінця грудня "Омікрон" стане домінуючим штамом. Дослідники виділяють серед симптомів "Омікрону" так званий "мозковий туман" — почуття розгубленості, забудькуватості, відсутності уваги і ясності розуму. У нового штаму невисока смертність, але у США вже зареєстрували перший летальний випадок, там помер 50-річний пацієнт.

"Низькі показники летальності у Великій Британії та США можуть бути пов’язані з тим, що там понад 70% населення вакцинувалися", — пояснив експерт.

Він зазначив, що летальність в Україні становить 2,6% — це вище, аніж було під час першої хвилі. Серед вакцинованих мінімальний відсоток госпіталізованих і тим паче померлих, тому вакцинація — ефективний метод для збереження здоров’я, запевнив Сергій Дубров.

Прогнози пандемії

Лікар повідомив, що пікові показники захворюваності припадуть на кінець лютого і початок березня 2022 року.

"За даними МОЗ, у 2022 році коронавірус може розділити світ на дві частини: у країнах, де більшість людей вакциновані, вірус почне перехід від епідемічного до ендемічного (сезонного) поширення. У тих країнах, де більшість людей не вакциновані, очікують нові хвилі поширення вірусу. Зокрема в Україні прогнозують дві хвилі: навесні і восени, між якими буде літній спад із низьким рівнем захворюваності", — заявив Дубров.

МОЗ рекомендує, щоб убезпечити себе від зараження коронавірусу, якнайшвидше пройти весь курс вакцинації та пам’ятати про заходи профілактики: маски, соціальну дистанцію, провітрювання та чистоту рук.

Бажано святкування і зустрічі проводити на свіжому повітрі. Утриматися від подорожей, якщо ви у групі ризику та отримувати інформацію з надійних джерел і не вірити фейкам.

Що відомо

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок