Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила для екстреного використання вакцину від коронавірусу CovavaxTM, виготовлену американською компанією Novavax та Інститутом сироватки Індії.
Про це повідомляється на сайті організації.
Зазначається, що CovavaxTM — білкова вакцина, що містить ген модифікованого білка SARS-CoV-2. Вона створена за технологією, яка роками використовувалася для виробництва інших видів вакцин. Цей препарат став дев'ятим із дозволених ВООЗ для екстреного використання і буде постачатися у всі країни світу за програмою COVAX. До цього організація схвалила вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield (який виробляється на основі технології AstraZeneca), Johnson & Johnson, Sinopharm, Coronavac та Covaxin. Серед переваг CovavaxTM — простіші умови зберігання. Зокрема, цю вакцину можна зберігатися при низькій температурі від 2 до 8 °C. Для проходження повного курсу вакцинації потрібно отримати дві дози.
Очікується, що вакцину схвалить низка країн, які дозволяють в'їзд тільки щеплених проти коронавірусу мандрівників, та допоможе збільшити рівень вакцинації у країнах з низьким рівнем доходу. Однак поки невідомо, наскільки ефективний цей препарат проти штаму коронавірусу "Омікрон".
Що відомо
- На початку листопада Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила для екстреного використання індійську вакцину проти коронавірусу під назвою Covaxin.
- За даними ВООЗ, новий штам COVID-19 "Омікрон", вперше виявлений у листопаді у Південній Африці, має високі темпи поширення та становить серйозну загрозу.
- За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 14 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 77 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
- Дослідники з Університету Гонконгу з’ясували, що штам COVID-19 "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.
- В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.
Читайте також
Вакцина Pfizer захищає від шпиталізації під час захворювання на "Омікрон" — дослідження
"Омікрон" поширюється швидше за "Дельту" та знижує ефективність вакцин — ВООЗ
Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!