ВООЗ схвалила дев’яту вакцину проти COVID-19

ВООЗ схвалила дев’яту вакцину проти COVID-19

ВООЗ схвалила дев’яту вакцину проти COVID-19
Суспільне Дніпро

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила для екстреного використання вакцину від коронавірусу CovavaxTM, виготовлену американською компанією Novavax та Інститутом сироватки Індії.

Про це повідомляється на сайті організації.

Зазначається, що CovavaxTM — білкова вакцина, що містить ген модифікованого білка SARS-CoV-2. Вона створена за технологією, яка роками використовувалася для виробництва інших видів вакцин. Цей препарат став дев'ятим із дозволених ВООЗ для екстреного використання і буде постачатися у всі країни світу за програмою COVAX. До цього організація схвалила вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield (який виробляється на основі технології AstraZeneca), Johnson & Johnson, Sinopharm, Coronavac та Covaxin. Серед переваг CovavaxTM — простіші умови зберігання. Зокрема, цю вакцину можна зберігатися при низькій температурі від 2 до 8 °C. Для проходження повного курсу вакцинації потрібно отримати дві дози.

Очікується, що вакцину схвалить низка країн, які дозволяють в'їзд тільки щеплених проти коронавірусу мандрівників, та допоможе збільшити рівень вакцинації у країнах з низьким рівнем доходу. Однак поки невідомо, наскільки ефективний цей препарат проти штаму коронавірусу "Омікрон".

Що відомо

  • На початку листопада Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила для екстреного використання індійську вакцину проти коронавірусу під назвою Covaxin.
  • За даними ВООЗ, новий штам COVID-19 "Омікрон", вперше виявлений у листопаді у Південній Африці, має високі темпи поширення та становить серйозну загрозу.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 14 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 77 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
  • Дослідники з Університету Гонконгу з’ясували, що штам COVID-19 "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.
  • В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте також

Вакцина Pfizer захищає від шпиталізації під час захворювання на "Омікрон" — дослідження

"Омікрон" поширюється швидше за "Дельту" та знижує ефективність вакцин — ВООЗ

Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок